Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
V. Pranckietis papasakojo, „koks velnias jį atnešė į politiką“ ir Seimo pirmininko postą

Imtis iššūkio nebuvo baisu supratus, kad Seimo pirmininkų mokyklų arba studijų programų nėra, o juo tiesiog reikia kažkaip tapti, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gimę tą pačią dieną“ pasakojo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Anot politiko, šiandieninėje Lietuvoje gyventi daug geriau nei buvo prieš 25 metus, tik visuomenė vis dar per daug akcentuoja neigiamus dalykus.

Mokykloje – kiekvienais metais garbės lentoje

Seimo pirmininkas V. Pranckietis prisimena, kad vaikystėje su draugais buvo vadinami durpiniokai, nes gyveno durpyno gyvenvietėje, o jų priešai buvo statybininkų gyvenvietės gyventojai.

„Tarp mūsų buvo griovys, tai ties tuo grioviu ir mušdavomės, – vaikystės vaidus prisimena V. Pranckietis. – Kartą išgelbėjau vieną mūsiškį, kuris būtų nukentėjęs nuo daug stipresnio. Šokau nuo to paties griovio kranto, ištiesęs kumščius, o paskui pabėgome“.

Vis dėlto mokslai jaunajam V. Pranckiečiui sekėsi puikiai – jis tapo pavyzdžiu kiekvienam technikumo mokiniui, o jo nuotrauka visuomet puošė garbės lentą. „Mano nuotrauka būdavo didesnė už kitų. Tada galvojau, kodėl taip yra? Per neseniai vykusį klasės susitikimą sužinojau, kad mano pažymių knygelėje – vieni penketai. Galvoju, viešpatie, neatsimenu, kada aš mokiausi taip gerai“, – pasakoja V. Pranckietis.

Laidos stop kadras

Anot jo, vaikystė nebuvo lengva – kolūkyje tekdavo ravėti runkelius, nusėtus kelių kilometrų ruože: „Įsivaizduokite, 6–8 vagos po daugiau nei kilometrą – lažas, kitaip ir negalima pavadinti. Paskui tėvai sužinojo, kad už darbus mokėdavo pinigus, bet mes jų negaudavome, nes neva mums skyrė pievos dalį karvei.“

Po kelionės į Ameriką – svajonė ten sugrįžti

Dabartinis Seimo pirmininkas mokslus nusprendė tęsti Lietuvos žemės ūkio akademijoje, o pradėjęs dėstytojauti universitete 1993 m. sulaukė pasiūlymo vykti stažuotei į Konektikutą, JAV, pas profesorių Davidą Colos.

„Didžiausias iššūkis – anglų kalba. Mokiausi taip, kaip tada buvo įmanoma. Turėjau garso įrašus, lietuvių-anglų žodyną, ten 3000 žodžių būdavo. Sunkiausia tai tarimas, nes visiškai nesuprasdavau, ką taria“, – prisipažįsta V. Pranckietis.

Laidos stop kadras

Pavykus gauti finansavimą kelionei, politikas patyrė geriausią gyvenimo kelionę: „Tai turbūt ta kelionė, visiškai pakeitusi mąstymą. Atsiradus „Erasmus“ programai, visiems studentams sakau – jūs turite važiuoti į užsienį, jūs turite pažiūrėti, kaip galima kitaip galvoti. Pavyzdžiui, profesoriaus D. Colos kartą klausiau: „Ką jūs šiandien veikėte?“ O jis atsako – aš galvojau. Tokio atsakymo tada dar nebuvau girdėjęs.“

V. Pranckietis neslėpė, kad grįžęs svajojo išvykti į Ameriką su visa šeima: „Išvykti nepavyko, bet pasikeitė mąstymas – nusprendėme, kad nebegyvensime, kaip gyvenome, ir tada pradėjome kurti visas galimybes savo šeimai.“

Nusibodo įtikinėti sprendimų priėmėjus – nusprendė pats juo tapti

Atėjus 2016 m., V. Pranckietis kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partija nusprendė dalyvauti rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą.

„Aš gimiau su „marškinėliais“, o nuo senų senovės manoma, kad tokiems žmonėms sekasi. Kai dirbau universitete, tekdavo važiuoti į švietimo, aplinkos reikalų, kaimo komitetus. Ten įrodinėdavau savo tiesas, bet matydavau, kad tie žmonės nesupranta tiek, kiek aš. Ir vieną dieną buvęs seimo narys sako – kas parašė šitą raštą? Sakau, aš parašiau, o jis atsako – labai protingai parašytas. Tada atsirado ambicija pačiam būti Seime ir daryti, – pasakoja V. Pranckietis. – Be to, tai, kas buvo aukštojo mokslo reforma, daugeliui universitetų buvo fiasko. Bet mes nebuvome girdimi visiškai. Tam, kad mus išgirstų, reikėjo ateiti. Toks velnias ir atnešė mane į seimą.“

E. Genio/LRT nuotr.

Vienmandatėje rinkimų apygardoje V. Pranckietis ne tik buvo išrinktas į Seimą, bet jam buvo pasiūlyta ir atsakinga Seimo pirmininko pozicija.

„Manęs klausė, ar prisiimčiau šias pareigas. Tada paklausiau, kas tai yra, pasiskaičiau statute, ką pirmininkas veikia, po to peržiūrėjau biografiją žmonių, kurie buvo iki tol. Supratau, kad Seimo pirmininkų mokyklų arba studijų programų nėra, juo tiesiog reikia kažkaip tapti. Negalvojau, kad tai mažas iššūkis, bet nieko tokio, iššūkių gyvenime būna“, – apie svarstymus tapti Seimo pirmininku pasakoja V. Pranckietis.

Jo manymu, dabar Lietuvoje visuomenė per daug akcentuoja neigiamus dalykus ir nemato gerosios pusės: „Jei mes galėtume matyti daugiau to gėrio, tai daugeliui žmonių būtų geriau gyventi. Matome tamsiąsias spalvas, o saulė šviečia, sodai žydi ir vaisiai teka. Gal reikėtų žmonėms palyginti savo gyvenimą prieš 25 metus ir dabar – tada gal suprastų“, – teigia V. Pranckietis.

 

Visas pasakojimas apie V. Pranckiečio gyvenimo istoriją – „Gimę ta pačią dieną“ įraše.

Parengė Gabija Kavaliauskaitė.

Rekomenduojami video