Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už atsivertimą į krikščionybę Ugandoje – kerštas rūgštimi

Ugandos rytuose radikalūs musulmonai per ginčą dėl atsivertimo iš islamo į krikščionybę apipylė rūgštimi savo šeimos narius. Sūnų ir jo žmoną su dukra apipurškęs rūgštimi tėvas egzekucijos metu sakė, kad sūnaus šeima nusipelnė mirties.

Rūgštimi sužalota šeima išgyveno, tačiau šiuo metu gydosi ligoninėje. Tiesa, nelaimės tuo nesibaigė – vėliau iki pamatų sudeginti jų namai.

Nukentėjusi šeima: 38 metų tėvas Jumas Waiswa, jo 32 metų žmona Nasimu Naigaga ir jų 13 metų dukra Aminą Nagudi.

Vyras sakė, kad šeima atsivertė į krikščionybę, kai jų namuose apsilankė pastorius ir pasidalijo Evangelija.

Sužinoję apie jų atsivertimą, giminaičiai (tarp kurių vyro tėvas) pakvietė juos į susitikimą ir surengė tikrą egzekuciją.

„Susitikimo metu jie klausinėjo apie mūsų išganymą. Mes jiems patvirtinome, kad įtikėjome Jėzų ir atsivertėme į krikščionybę“, – cituojamas Waiswa. – Jie liepė mums išsižadėti Jėzaus“.

Jis tęsė: „Kai atsisakėme išsižadėti Jėzaus, mano tėvas Arajabu padeklamavo keletą Korano eilučių, o po to pradėjo mus mušti lazdomis, kaip nurodyta Korane, teigdamas, kad esame atsimetėliai. To nepakako: mano tėvas įėjo į kambarį, paėmė butelį rūgšties ir pradėjo purkšti ją ant mūsų, o grupė ėmė šaukti: „Allah Akbar, jūs nusipelnėte mirties“, ir tada mus iškoneveikė“.

Nukentėjusieji iš pradžių nesuprato, kad buvo apipurkšti rūgštimi. „Bėgdami pradėjome jausti stiprų niežulį, kuris tęsėsi tol, kol skausmas sustiprėjo, – pasakojo Waiswa. – Netoliese gyvenantis krikščionis kaimynas paskambino pastoriui, kuris nedelsdamas atvyko ir nuvežė mus į ligoninę Mbale, tačiau mūsų dukra buvo sunkiai nukentėjusi, todėl ją nukreipę į ligoninę Džindžoje.“

Po keturių dienų per atskirą incidentą radikalūs musulmonų kaimo gyventojai užpuolė buvusį mečetės vadovą už tai, kad jis patikėjo Kristumi po pastoriaus apsilankymo.

„Buvo maždaug 8 val. ryto, kai mane sustabdė keturi musulmonai ir pradėjo uždavinėti daugybę klausimų apie krikščionybę, bet aš neatsakiau, – cituojamas S. Mulongo. – Tada vyrai pradėjo mane smūgiuoti ir mušti lazdomis, bet, ačiū Dievui, pamatę artėjančius žmones, jie pabėgo“.

S. Mulongo patyrė gilias galvos žaizdas, jam lūžo riešas.

Tada radikalūs musulmonai užmušė ožkas ir vištas, kurios priklausė pastoriui, atvertusiam S. Mulongo.

Pasak Londone įsikūrusios organizacijos „Acid Survivors Trust International“, rūgštis gali subjauroti auką visam gyvenimui, o keršto išpuolius dažniausiai vykdo vyrai, ypač Pakistane, Indijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Ugandoje, dėl įvairių priežasčių – nuo nelojalumo iki atsisakymo užmegzti romantiškus santykius.

Pagal Ugandos įstatymus užpuoliką dėl rūgšties išpuolio galima nuteisti iki septynerių metų laisvės atėmimo bausme, tačiau „nusikaltėliams kaltinimai retai pateikiami“, – sakė Linnet Kirungi, pelno nesiekiančios organizacijos „Hope Care Rescue Mission“ įkūrėja ir direktorė.

„Iš daugiau nei 200 rūgšties išpuolių išgyvenusių asmenų, su kuriais man teko dirbti Ugandoje, tik 20 proc. smurtautojų buvo apkaltinti arba jiems buvo taikytos kokios nors teisinės pasekmės už išpuolį“, – sakė ji leidiniui.

Nors dauguma Ugandos gyventojų yra krikščionys, kai kuriuose rytiniuose ir centriniuose šalies regionuose gyvena daugiau musulmonų.

Apie 11,5 % Ugandos gyventojų yra musulmonai, daugiausia sunitai. Šiame regione neretai pasitaiko ginkluotų išpuolių ir atsivertėlių žudynių.

„Radikaliojo islamo įtaka nuolat auga, ir daugelis krikščionių pasienio regionuose, kuriuose gyventojų daugumą sudaro musulmonai, susiduria su žiauriu persekiojimu, ypač tie, kurie atsiverčia iš islamo“, – pažymima žiniasklaidoje.

Nepaisant pavojaus, evangelikų bažnyčios Ugandoje reaguoja vykdydamos pagalbos žmonėms veiklą; daugelis bažnyčių moko vadovus, kaip dalytis Evangelija su musulmonais ir rūpintis persekiojamaisiais, kai jie tampa krikščionimis.

Rekomenduojami video