Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
URM pasmerkė Rusijos Dūmos rinkimus Kryme

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM) smerkia Rusijos Federacijos ketinimus rugsėjo 18 dieną rengti rinkimus į Rusijos Valstybės Dūmą okupuotoje ir neteisėtai aneksuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje, rašoma pranešime spaudai.

„Nepaisant vėliau seksiančio bendro šių rinkimų vertinimo, jau dabar principingai pareiškiame, kad rinkimus Kryme laikome neteisėtais ir jų rezultatų nepripažinsime.

Rinkimų į Rusijos Valstybės Dūmą organizavimas Kryme – tai dar vienas grubus Ukrainos teritorinio vientisumo ir suvereniteto pažeidimo atvejis, už ką Europos Sąjunga ir jos tarptautiniai partneriai yra įvedusios atitinkamas ribojamąsias priemones Rusijai ir individualiems asmenims“, – išdėstoma URM pozicija.

Pranešime taip pat rašoma, kad remiamas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos sprendimas ir Europos Sąjungos valstybių narių sutarimas nesiųsti rinkimų stebėtojų į Krymą, kas atspindi nuoseklią tarptautinės bendruomenės poziciją Krymo okupacijos ir neteisėtos jo aneksijos prie Rusijos nepripažinimo klausimu.

Užsienio reikalų ministeriją taip pat neramina nuolatiniai Rusijos bandymai persekioti Krymo gyventojus, nesutinkančius remti okupacinės Rusijos politikos, visų pirma Krymo totorius. 2016 m. balandžio 26 d. Rusijos teismui uždraudus Krymo totorių Medžliso veiklą, visiems jo nariams gresia kaltinimai ekstremizmu ir įkalinimas. URM tai vertina kaip politiškai motyvuotą persekiojimą ir grubų žmogaus teisių ir politinių laisvių pažeidimą.

„Dar kartą raginame Rusiją nutraukti neteisėtą Ukrainos Krymo Autonominės Respublikos aneksiją, išvesti savo karines pajėgas iš Ukrainos teritorijos ir gerbti tarptautinės teisės normas. Taip pat raginame suteikti galimybę Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro Žmogaus teisių stebėsenos misijai Kryme objektyviai įvertinti okupacinės valdžios vykdomus žmogaus teisių pažeidimus“, – teigiama pranešime spaudai.

Tvirtai remdama Ukrainos nepriklausomybę, suverenitetą ir teritorinį vientisumą ir vadovaudamasi Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliucija nr. 262/68 „Dėl Ukrainos teritorinio vientisumo“, Lietuva kartu su savo tarptautiniais partneriais niekada nepripažins neteisėtos Krymo okupacijos ir aneksijos.

 

Rekomenduojami video