Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
UNICEF Metų nuotraukoje – plastiko šiukšles renkanti mergaitė

UNICEF išrinko Metų nuotrauką, kurioje įamžinta maža mergaitė, Filipinuose renkanti plastiko šiukšles.

Vokiečių fotografo Hartmuto Schwarzbacho nuotrauka pasakoja „apie drąsią vaikų kovą dėl išgyvenimo net trijų mūsų laikmečio tragedijų akivaizdoje: skurdo, aplinkos užterštumo ir vaikų darbo“, ketvirtadienį Berlyne pareiškė JT Vaikų fondas.

Mažoji Wenie nuotraukoje, anot UNICEF, Manilos uoste renka plastiko šiukšles, kad už tai gautų šiek tiek pinigų iš atliekų perdirbėjo. Jau septynmečiai, stovėdami ant bambukinių plaustų ar šaldytuvų durų, čia irstosi uosto baseine. „Jie rizikuoja savo sveikata, o neretai ir gyvybe, kai užterštame vandenyje ieško kažko vertingo, kad užsitikrintų savo egzistenciją“, - teigė UNICEF.

Pasak UNICEF globėjos Elkės Büdenbender, ši nuotrauka atvaizduoja vaikų vargą, tačiau kartu ir stiprybę nenuleisti rankų net beviltiškiausiomis sąlygomis. „Vaikai yra didžiausias turtas, kurį turime. Mums visiems tenka atsakomybė už jų gyvenimą ir jų ateitį“, - pabrėžė Vokietijos prezidento Franko Walterio Steinmeierio žmona.

Antrąją vietą užėmė australų fotografas Andrew Quilty, nufotografavęs šeimą Afganistane, paženklintą bombos sprogimo. Trečioji vieta skirta praėjusių metų nugalėtojui Antonio Aragón Renuncio, įamžinusiam aukso ieškančių vaikų Burkina Fase likimą.

Tarptautiniame UNICEF konkurse profesionalūs žurnalistai buvo apdovanoti jau 20 kartą.

Rekomenduojami video