Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukrainos ekspertai: dėl karo kviečių derlius šiemet gali būti 40 proc. kuklesnis

Rusijos karinę agresiją patirianti Ukraina šiemet prikuls veikiausiai maždaug 40 proc. mažiau nei pernai kviečių, o grūdų eksportas gali sunykti perpus, prognozuoja Ukrainos grūdų asociacija.

Kremliaus sukeltas karas ne tik nuniokojo pasėlius ir gerokai pristabdė ūkininkavimą, bet ir sutrikdė itin svarbų pasaulio rinkai Ukrainos grūdų tiekimą, taip pasėdamas pagrįstą baimę dėl galimo bado skurdesnėse šalyse ir maisto kainų šuolio visame pasaulyje.

Asociacijos skaičiavimais, šiais metais šalyje gali būti prikulta tik kiek daugiau nei 19 mln. tonų kviečių, palyginti su 33 mln. tonų kviečių derliumi pernai.

„Nors dalis mūsų teritorijos okupuota, laukų – užminuota, o karas tęsiasi, Ukraina apsirūpins grūdais ir galės dalį derliaus pasiūlyti kitiems“, – pažymima pranešime.

Asociacijos duomenimis, saugyklose yra likę apie 10 mln. tonų praėjusių metų derliaus kviečių, tad mažiausiai tiek gali būti eksportuota šiemet, tačiau tai sudarytų tik pusę eksporto ankstesniais metais.

Kukurūzų derlius Ukrainoje taip pat smarkiai nukentės dėl karo – šiemet jis prognozuojamas maždaug 26 mln. tonų, 30 proc. menkesnis nei pernai.

Iki Kremliaus sukelto karo Ukraina buvo ketvirta pagal dydį kviečių ir kukurūzų eksportuotoja pasaulyje. Rusija taip pat yra grūdų supervalstybė, o abi jos formavo apie 30 proc. pasaulinės grūdų pasiūlos.

JT pespėjo dėl galimo „bado uragano“ – daugiausia Afrikos šalyse, kurios daugiau nei pusę importuojamų kviečių pirkdavo iš Rusijos arba Ukrainos.

Rekomenduojami video