Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukrainoje duotas rekordinio dydžio kyšis

Ukrainos nacionalinio antikorupcinio biuro (UNAB) direktorius Artiomas Sytnikas parodė, kaip atrodo šešių milijonų dolerių kyšis grynais pinigais. Tokią sumą siūlė mainais į bylos, kurioje figūruoja buvęs ekologijos ministras, holdingo „Burisma“ vadovas Nikolajus Zločevskis, nutraukimą.

Į polietileninius maišelius sudėtos kupiūros šalia A.Sytniko gulėjo UNAB pravestos spaudos konferencijos metu. Jis pabrėžė, kad tai - didžiausias kyšis iš visų, kuriuos kada nors pavyko sulaikyti Ukrainos teisėsaugai.

Kyšio davimo faktas buvo užfiksuotas birželio 12 d. Jį siūlė pačiam A.Sytnikui ir Specializuotos antikorupcinės prokuratūros vadovui Nazarui Cholodnickiui.

Pasak UNAB direktoriaus, užsakovai reikalavo nutraukti epizodą, kuriame buvo kalbama apie N.Zločevskio tarpininkavimą prašant Nacionalinio banko išduoti stabilizacinį kreditą AB „Real bank“. A.Sytnikas pabrėžė, kad buvęs ekologijos ministras skubėjo užbaigti kriminalinę bylą iki savo gimtadienio, kad niekas jam nebetrukdytų sugrįžti į Ukrainą.

Kaip tarpininkai sulaikyti Valstybinės fiskalinės tarnybos vadovo pavaduotojas ir neįvardintas N.Zločevskio patikėtinis, susijęs su įmone „Burisma“, bei dar vienas buvusio ministro patikėtinis ir buvęs fiskalinės tarnybos darbuotojas.

N.Cholodnickis atkreipė dėmesį į tai, kad kandidatas į JAV prezidentus Džozefas Baidenas (Joe Biden) ir jo sūnus Hanteris (Hunter) šioje byloje nefigūruoja ir nebandė apsaugoti N.Zločevskio nuo atsakomybės.

Baidenus su „Burisma“ byla bandoma sieti todėl, kad Hanteris 2014 m. balandį tapo įmonės direktorių tarybos nariu. Jo atėjimas sutapo su skambia korupcijos byla, dėl kurios N.Zločevskis skubiai paliko Ukrainą. Dž.Baidenas prezidento Barako Obamos (Barack Obama) vyriausybėje rūpinosi Ukrainos reikalais. Tai leido dabartiniam JAV prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) savo būsimą varžovą prezidento rinkimuose apkaltinti nuolaidžiavimu korupcijai.

Rekomenduojami video