Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukraina skelbia užgesinusi gaisrą Černobilyje

Ukrainos valstybinė avarinių situacijų valdymo tarnyba paskelbė informaciją, kad antradienio rytą, nepaisant sudėtingų oro sąlygų dėl stipraus vėjo, buvo sėkmingai užgesinti kelias paras trukę gaisrai Černobylio zonos miškuose, kurie Černobylio atominės elektrinės avarijos metu buvo užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis, praneša Radiacinės saugos centras.

Radiacinės saugos centras sulaukia susirūpinusių gyventojų skambučių dėl galimo pavojaus gyventojų sveikatai. Dauguma besikreipiančiųjų domisi, ar dėl gaisro Černobylio zonos miškuose būtina taikyti jodo profilaktiką. Informuojame, kad gaisrų Černobylio zonos miškuose metu į orą gali patekti daugiausia cezio-137 radionuklidų, todėl jodo profilaktikos tokiais atvejais taikyti netikslinga. Jodo profilaktika taikoma tik tais atvejais, kai yra tikimybė, kad į aplinką gali pasklisti radioaktyviojo jodo. Pagrindinis jodo profilaktikos tikslas – blokuoti skydliaukę nuo galimo radioaktyviojo jodo įsisavinimo.

„Atkreipiame dėmesį, kad radioaktyvusis jodas į aplinką gali pateikti branduolinės avarijos atveju. Gyventojai taip pat nerimauja dėl savo vaikų sveikatos – ar jiems saugu būti lauke. Norime nuraminti, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje nuolat veikia Aplinkos apsaugos agentūros valdoma Radiacinio monitoringo ir ankstyvojo perspėjimo sistema. Šios sistemos stotys, išdėstytos visoje teritorijoje, matuoja gama dozės galią. Gaisras Černobylio zonos miškuose bei galimi radioaktyviojo cezio pėdsakai ore jokios papildomos įtakos Lietuvos gyventojų apšvitai neturės",– informuoja Radiacinės saugos centras.

Radiacinio fono pakitimų Lietuvoje nepastebėta, todėl nėra pagrindo manyti, kad vaikams ir suaugusiesiems pavojinga būti lauke. Duomenų kitimą Radiacinio monitoringo ir ankstyvojo perspėjimo sistemoje gali stebėti bet kuris gyventojas Radiacinės saugos centro interneto svetainėje (aktyvi nuoroda „Radiacinis fonas Lietuvoje“). Apie bet kokius radiacinio fono pakitimus Lietuvoje gyventojai bus informuojami papildomai, rašoma pranešime.

Rekomenduojami video