Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkavimą kaimo gyventojai iškeitė į verslą ir negali atsidžiaugti: uždirba daug daugiau

Auginti ryžius ar kapstytis šiukšlėse? Netrukus parodysime jums kaimą Indonezijoje, kuriame ryžių laukai virsta šiukšlių rūšiavimo plotais. Ir kaimiečiai tuo džiaugiasi, nes apsivertę šiukšlėmis užsidirba daugiau nei ūkininkaudami.

Namų stogai ir milžiniški šiukšlių kalnai. 20 hektarų Bangūno kaimas rytinėje Indonezijos Javos provincijoje kadaise garsėjo žaliuojančiais ryžių laukais, dabar kaimiečiai knisasi šiukšlėse. Ir netgi tuo džiaugiasi, nes uždirba daugiau nei iš ūkininkavimo.

„Per savaitę gali uždirbti daugiau nei 35 dolerius, kartais net 70 dolerių, jei yra daugiau šiukšlių“, – džiaugiasi ūkininkė Siti Maimanah. Šiukšles dabar rūšiuoja du trečdaliai kaimo gyventojų.

Vidutinis savaitės uždarbis – 6–12 €. Jei atkeliauja daugiau sunkvežimių – galima uždirbti ir dvigubai daugiau: „Jei rūšiuoju šiukšles, uždirbu 3–3,5 $ per dieną, o jei rūpinuosi ryžių laukais – derlių renku tik kas 3 mėnesius. Galiu panaudoti iš šiukšlių uždirbtus pinigus ir nupirkti trąšų, nereikia skolintis pinigų.“

Kaimiečiai rūpinasi kasdieniu pragyvenimu ir nekvaršina sau galvos dėl gamtosaugos. Tuo metu šiukšlės į Indoneziją keliauja iš viso pasaulio – Amerikos, Europos, Kanados, Australijos, Azijos… oficialiai šiukšlės importuojamos kaip „popieriaus atliekos“, tik štai į popierių visas šis šlamštas toli gražu nepanašus.

Šalis bando kovoti su šiukšlių importu, šiemet net grąžino 200 tonų šiukšlių vakarų šalims. „Mūsų šalis vadinama šiukšlynu, nes mes esame antri didžiausi šiukšlintojai pasaulyje po Kinijos, kuri teršia vandenynus. O dabar Amerika dar iš viršaus užverčia mus šiukšlėmis, amerikiečiams mes nerūpime“, – teigia protestuotojas Prigi Arisandis. Indonezija – ketvirta pasaulyje šalis pagal gyventojų skaičių. 260 mln. indoneziečių yra antri pagal dydį pasaulyje vandenynų teršėjai.

Vytautas Dovydaitis

Rekomenduojami video