Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ugandos prezidento varžovas rinkimuose suimtas po balsavimo

 Ugandos pagrindinis opozicijos kandidatas į prezidentus Kizza Besigye (Kiza Besidžė) penktadienį buvo suimtas jau trečią kartą šią savaitę, chaotiškiems rinkimams netikėtai užsitęsus į antrą dieną.

„Kizza Besigye buvo suimtas mūsų būstinėje ir nuvežtas į nežinomą vietą“, – pranešė jo Forumo už demokratinius pokyčius (FDC) partija.

Policija penktadienį apsupo FDC būstinę sostinės Nadžanankumbio rajone ir ašarinėmis dujomis išvaikė prie jos susirinkusius opozicijos šalininkus bei demonstrantus, kurie taip pat buvo vaikomi vandens patranka, šaudžiusia mėlynos spalvos vandeniu.

„Buvo pritaikytos tinkamos priemonės suvaldyti FDC šalininkams, kurie norėjo sutrikdyti ramybę ir vykstantį procesą“, – sakė aukšto rango policijos pareigūnas Felixas Andrew Kaweesi (Feliksas Endrius Kavisis) naujienų agentūrai AFP ir pridūrė, jog suėmimus paskatino būgštavimai, kad K.Besigye ruošėsi skelbti FDC rinkimuose pasiektus rezultatus.

„K.Besigye labai gerai žino, kad teisę skelbti rinkimų rezultatus turi rinkimų komisija“, – pridūrė F.A.Kaweesi.

59 metų K.Besigye, buvęs prezidento Yoweri Museveni (Joverio Musevenio) asmeninis gydytojas, kuris jau ketvirtą kartą siekia prezidento posto, savo rinkiminę kampaniją užbaigė pareiškimu, kad šie rinkimai nebus nei laisvi, nei teisingi.

Po to policija šturmavo pastatą ir suėmė K.Besigye bei kitus aukšto rango partijos pareigūnus.

K.Besigye pirmą kartą šią savaitę buvo suimtas per rinkiminę kampaniją pirmadienį, o po to ketvirtadienį vakare po rinkimų. Praeityje policija ne kartą buvo jį suėmusi kelioms valandoms, tačiau paprastai paleisdavo nepateikusi jokių kaltinimų.

Remiantis pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos paskelbtai duomenimis, suskaičiavus daugiau nei trečdalio rinkimų apygardų balsus, dabartinis 71 metų šalies vadovas Y. Museveni gavo 63 proc. rinkėjų balsų.

Rekomenduojami video