Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Turkijoje pabėgėlis siras įkūrė populiarumo sulaukusį knygyną

Ne visi pabėgėliai iš pilietinio karo draskomos Sirijos ryžosi mirtinai pavojingai kelionei jūra į Europą. Milijonai liko Turkijoje ir bando kurti naują gyvenimą, vienas jų Stambule įsteigė knygyną, kuriame mielai lankosi ne tik Turkijoje gyvenantys sirai.

Stambulas priglaudė negu 350 tūkstančių pabėgėlių iš Sirijos. Vienas jų – Sameras al Kadri. Vyrui šovė į galvą idėja – įkurti knygyną, juk Turkijoje pabėgėlių iš jo tėvynės skaičius artėja prie trijų milijonų, o žmonėms norėsis ne tik pastogės, darbo, bet ir atgaivos sielai.

S. al Kadri nesuklydo dėl pasirinkimo. Lentynose – knygos arabų kalba, vežamos iš Libano, o žmonės užeina į trijų aukštų knygyną ne tik jų nusipirkti, bet ir mokytis, dirbti ar išgerti puodelį kavos. S. Ai Kadri tikisi sugrįžti į namus, todėl nutarė toli nevykti ir liko Turkijoje. Knygyne jis įdarbinio kelis savo tėvynainius.

„Daugelis mūsų žmonių neturi teisės dirbti, sunku siekti mokslo, dar vienas dalykas – kalba. Nemokant kalbos sunku integruotis“, – situaciją nušvietė turkas. Pabėgėlė iš Sirijos Ola Suleiman taip pat akcentavo problemas, su kuriomis susiduria atvykėliai.

„Pabėgėliams Turkijoje trūksta galimybių dirbti, trūksta užsieniečius ginančių įstatymų. Pavyzdžiui, aš trejus metus dirbau be jokio sveikatos draudimo, be sutarties“, – vardijo moteris. Susitarimą su Europos Sąjunga ji ir jos dabartinis darbdavys vertina skeptiškai, esą tai – laikinas pabėgėlių stabdys.

Siro įkurtas knygynas tapo savotišku tiltu tarp turkų ir migrantų iš Sirijos, sako jo savininkas, ypač, kai Turkijoje stokojama darbuotojų iš užsienio teisių gynimo. Kita vertus, knygos arabų kalba padeda nuraminti namų ilgesio skausmą. Pabėgėlis Faizas Dakhilas sakė knygyne besijaučiantis lyg namie, jis taip pat išreiškė svajonę apie arabų kultūros centro Stambule įkūrimą.

Rekomenduojami video