Amžiną meilę Lietuvos gyventojai vienas kitam prisiekia trejais metais vyresni nei prieš dešimtmetį. Statistikos departamento duomenimis, 2005 m. pirmą kartą besituokiančių vyrų amžiaus vidurkis buvo 27-eri, o 2014-aisiais – jau 30 metų. Pirmą kartą santuokas sudarančių nuotakų amžius per atitinkamą dešimtmetį pasikeitė nuo 25-erių iki 27-erių. Specialistai sako, kad vėlesnes santuokas lemia labiau vakarietišku tampantis gyvenimo būdas, kai moterys labiau save realizuoja kitose srityse, ne šeimoje. Tiesa, Lietuvoje pastebimas greitesnis besituokiančiųjų amžiaus didėjimas nei Vakarų Europoje ar Skandinavijos šalyse, tačiau pagal šį rodiklį Lietuva Vakarų šalių dar nepavijo. Remiantis statistika, būdamos itin jauno amžiaus – iki 15 metų – 2014 m. ištekėjo trys merginos, tačiau nevedė nė vienas tokio amžiaus jaunuolis. 15–19 metų amžiaus ištekėjo 598 merginos ir vedė 114 jaunuolių.
Tuo metu tarp brandaus ir itin brandaus amžiaus besituokiančių vyrų – gerokai daugiau nei moterų. Pavyzdžiui, 75-erių ir vyresni 2014 m. vedė 75 vyrai, o ištekėjo 27 moterys.
Apvalesnės – sveikesnės
Flickr.com nuotr.
Oksfordo universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad didesnio užpakaliuko savininkės daugeliu atžvilgių yra sveikesnės nei tos, kurios turi mažesnius sėdmenis. Paaiškėjo, kad jos ne tik pasižymi didesniu intelektu, bet ir yra atsparesnės lėtinėms ligoms. Jau seniai yra žinoma, kad sveikatai labai svarbus taisyklingas kūno riebalų pasiskirstymas. Dabar jau aišku ir tai, kad riebalinis audinys ant klubų ir šlaunų teigiamai veikia sveikatą. Mokslininkai tai aiškina štai kaip: didesnių užpakaliukų savininkės turi mažesnį gliukozės ir cholesterino kiekį, tačiau daugiau omega-3 riebalų rūgščių. Omega-3 riebalų rūgštys yra labai svarbios mūsų sveikatai, ypač smegenų veiklai. Be to, tokios moterys turi daugiau leptino, o šis hormonas reguliuoja svorį, taip pat gydo uždegimus, diabetą ir stiprina širdį. Taigi, apvalesnių sėdmenų savininkės rečiau serga medžiagų apykaitos ir širdies bei kraujagyslių ligomis.