Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tūkstančiai žmonių Vašingtone susirinko į žygį už gyvybę

Sausio 18 dieną Vašingtone ėjo tradicinė eisena „Už gyvybę“, rengiama JAV katalikų vyskupų konferencijos ir įvairių organizacijų, kurios remia šį siekį. Tokios eisenos tradicija gimė po sprendimo „Roe vs Wade“ byloje 1973 sausio 22 dieną. Šis sprendimas lėmė abortų Jungtinėse Valstijose legalizavimą federaliniu lygiu, dažniausiai pateisinant abortą ne objektyviomis medicininėmis problemomis, o vien subjektyviu pasirinkimu.

Jau dešimtmečius Jungtinėse Valstijose vyksta pasaulėžiūrinė diskusija ir teisinė kova. Aborto praktiką remiančios asociacijos argumentuoja, jog žmogaus embrionas neturi savarankiškos ir saugotinos savasties, jog abortas išlaisvina moteris ir turi būti visuotinai prieinama, pigiai kainuojanti medicininė paslauga. Aborto praktiką kritikuojantys visų pirma pažymi, jog žmogiška gyvybė prasideda jos pradėjimo momentą ir tai galima puikiai argumentuoti šiuolaikiniu biologijos mokslu. Jei vertiname žmogišką gyvybę, ji neturi priklausyti nuo subjektyvių pasirinkimų prieš gimimą taip, kaip ji nepriklauso po gimimo. Iš arčiau pažiūrėjus į laisvą aborto pasirinkimą dažnai paaiškėja, kad jis lemiamas ne tikros laisvės, o baimių prarasti darbą, būti atstumtu partnerio ar šeimos, pagalbos nėštumo metu trūkumo. Dažnai abortas pasirenkamas dėl to, kad tuo kritiniu metu nežinoma apie alternatyvas. To vėlesnė kaina, psichologinė ir dvasinė, yra didelė, kaip liudija daug moterų, buvusių „už pasirinkimą“, pasirinkusių abortą, o vėliau tapusių judėjimų „už gyvybę“ narėmis.

Apie tai byloja šiemetinė maldos novenos, kalbamos nuo sausio 14 iki 22 dienos, intencija: kad „kiekvienas asmuo, kenčiantis dėl vaiko praradimo dėl aborto, atrastų viltį ir išgijimą Kristuje“. Tiems, kurie kenčia dėl tokio praradimo, dažnai tyloje, primenama, kad Dievas laukia ir drąsina prisiartinti prie Jo širdies, kuri trokšta atleisti. Niekada nevėlu siekti šio susitaikymo. Visiems patariama kalbėti Dievo Gailestingumo Vainikėlį už kenčiančius dėl vaiko praradimo, meldžiant jiems išgijimo ir taikos.

JAV katalikų vyskupų konferencija taip pat administruoja „Rachelės projektą“ ir nacionalinį „Viltis po aborto“ interneto portalą bei telefoninę pagalbos liniją, kuriais užtikrina pagalbą, konfidencialią ir be teisimo, moterims galvojančioms apie abortą ir ypač jį patyrusioms: tikinčioms ir netikinčioms.

Sausio 17 dienos popietę Vašingtone prasidėjo maldos budėjimas. Atidarymo šventosiose Mišiose dalyvavo per 10 000 žmonių, pamaldos buvo tiesiogiai transliuojamos nacionaliniu lygiu katalikiškų žiniasklaidos priemonių. Kanzaso arkivyskupas Josephas F. Naumannas, JAV katalikų vyskupų Gyvybės komiteto pirmininkas, atidarymo Mišių homilijoje pažymėjo, jog lytinių išnaudojimų skandalai taip pat yra nusikaltimai prieš gyvybę.

Beje, sausio 17-ąją, JAV senate įvyko dar vienas teisinis mūšis: 48 balsais prieš 47 buvo balsuota už tai, kad aborto praktika nebūtų finansuojama federaliniais fondais, atsižvelgiant į tai, kokia didelė dalis amerikiečių jai nepritaria arba norėtų ją sumažinti. Vis tik tolimesniems žingsniams reikia gauti bent 60 senatorių pritarimą.

 

Rekomenduojami video