Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tūkstančiai britų išėjo į gatves, o milijonas žmonių – pasirašė peticiją

Tūkstančiai britų protestuoja dėl premjero Boriso Johnsono sprendimo prieš pat „Brexit“ stabdyti parlamento darbą. Britai suraitė ir daugiau nei milijoną parašų peticijoje, kuri smerkia neva antidemokratišką politiko poelgį.

„Sustabdykite perversmą“, – tokį šūkį skanduoja šimtai protestuotojų prie britų parlamento.

Žmonių nepasitenkinimas kilo po to, kai premjeras B. Johnsonas nusprendė sustabdyti britų parlamento veiklą nuo rugsėjo vidurio iki spalio 14 dienos, kuomet bus likusios vos dvi savaitės iki laikotarpio, kai Jungtinė Karalystė privalės išstoti iš Europos Sąjungos – su susitarimu ar be jo. B. Johnsono oponentai sako, kad jis sąmoningai siekia, kad, artėjant „Brexitui“ liktų kuo mažiau laiko parlamentarų diskusijoms.

Vos per dieną daugiau nei milijonas žmonių pasirašė B. Johnsono elgesį smerkiančią peticiją. „Esu labai pikta, nors šiaip nesu piktas žmogus. Iki šiol niekada gyvenime neprotestavau, bet darosi vis blogiau ir blogiau“, – sako protestuotoja Natasha Wood. „Turime kovoti dėl savo demokratijos. Nesvarbu – esi už „Brexit“ ar prieš, bet turime kovoti už tai, kas yra mūsų“, – teigia protestuotojas Dylanas Butlinas.

„Manau, tai labai nepagarbu, kad Borisas Johnsonas ir vyriausybė mano, jog tai – normali praktika. Tai strateginis žingsnis apriboti parlamentarų debatų laiką, „prastumti“ „Brexit“ be susitarimo planą ir susigrąžinti kontrolę“, – kalbėjo protestuotoja Marion Sharples.

B. Johnsono politiniai oponentai parlamento darbo suspendavimą taip pat vadina nedemokratišku žingsniu. Šalininkai jį gina ir sako, kad pasiruošti „Brexito“ dienai laiko užteks. „Nacionalinės krizės metu parlamentas privalo turėti galimybę susirinkti ir įpareigoti vyriausybę atsiskaityti, taip pat reprezentuoti rinkėjus visoje šalyje. Tai yra labai nedemokratiška tiesiog uždaryti parlamentą“, – pasakoja buvęs finansų ministras Philipas Hammondas.

„Parlamentarai turės pakankamai laiko prieš Europos Tarybą spalį debatams apie „Brexit“ ir pakankamai laiko po Europos Tarybos, kur tikimės susitarimo. Parlamentas pastaruosius trejus metus praleido kalbėdamas apie „Brexit““, – sako vyriausybės atstovas Michaelas Gove. Po suspendavimo britų parlamentas darbą pradės spalio 14 dieną. Europos vadovų taryba aptarti „Brexitą“ rinksis po trijų dienų, o britų išstojimo diena – spalio 31-oji.

Justė Petkevičiūtė

Rekomenduojami video