Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Trumpas tikisi, kad koronaviruso krizė balandį „išnyks“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė manąs, kad daugiau nei 900 gyvybių pareikalavęs koronaviruso protrūkis užsibaigs balandį dėl šiltesnių orų.

Virusas,.. kaip ir paprastai, išnyks balandžio mėnesį“, – sakė jis. Ūminiam kvėpavimo takų sindromui (SARS) giminingu patogenu, atsiradusiu praėjusių metų pabaigoje Kinijoje, užsikrėtė 40 tūkst. žmonių. JAV buvo patvirtinti 12 įvairaus sunkumo užsikrėtimo atvejų. Mažiausiai du pacientai buvo išrašyti iš gydymo įstaigų. D. Trumpas gyrė Kiniją ir jos lyderį Xi Jinpingą dėl pastangų sulaikyti viruso plitimą.

Prieš porą dienų „ilgai kalbėjausi su prezidentu Xi“, sakė JAV vadovas. „Jis atrodo labai užtikrintas,.. (kad) per balandžio mėnesį karštis, apskritai kalbant, nužudys šio tipo virusą. Tai būtų geras dalykas“, – teigė D. Trumpas. Dėl iki galo neišaiškintų priežasčių, gripo pobūdžio virusams tarpti palankesni šalti, drėgni orai, o naujasis koronavirusas atšilus orams gali nustoti plisti.

Tačiau JAV sveikatos pareigūnai perspėjo nesistengti prognozuoti, kaip plis ši liga. „Problema ta, kad mes nežinome, – žurnalistams penktadienį sakė Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų tyrimų instituto (NIAID) direktorius Anthony Fauci.

– Bet kokie spėjimai būtų neprotingi, nes išties turime daugybę nežinomųjų.“

  Pasak A. Fauci, „geriausias scenarijus“ būtų, jei Kinija suvaldytų protrūkį, ir liga nebeplistų užsienyje. Tačiau jis pridūrė, kad Kinijai gali nepavykti jo suvaldyti, arba, net jei kinams ir pasisektų, virusas gali išplisti į šalį, neturinčią galimybių susekti užsikrėtusiųjų kontaktus su kitais žmonėmis ir izoliuoti susirgusius asmenis.

Sausio 31-ąją britų medicinos žurnalas „The Lancet“ perspėjo, kad net jei epidemija centriniame Kinijos Uhano mieste balandį ims slopti, antroje metų pusėje ji gali tebeaugti pasauliniu mastu.

BNS

Rekomenduojami video