Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„The Guardian“: Rusija karui prieš Ukrainą gauna kontrabandinių ginklų iš Irako

Rusija šaudmenų ir karinės technikos karo veiksmams prieš Ukrainą gauna iš Irako, padedama Irano ginklų kontrabandos tinklų.

Tai antradienį rašo britų laikraštis „The Guardian“, remdamasis Irano palaikomų ginkluotų Irako formuočių nariais ir regiono žvalgybos tarnybomis.

Gautomis žiniomis, prieštankinių raketų ir Brazilijoje pagamintų raketų paleidimo sistemų buvo išsiųsta iš Irako į Rusiją po nesėkmingos Maskvos kampanijos Ukrainoje kovo mėnesį.

Pasak šaltinio, padėjusio organizuoti ginklų gabenimą, Teheranas taip pat padovanojo Maskvai Irane pagamintą raketų sistemą „Bavar 373“, panašią į rusišką S-300.

Rankiniai prieštankiniai granatsvaidžiai ir prieštankinės raketos, priklausiusios galingiausiai šiitų grupuotei „Hashd al-Shaabi“, buvo atgabentos iš Irako į Iraną kovo 26 d. per Salamdžos pasienio perėją. Į Rusiją jos buvo nugabentos jūra.

Pasak šaltinio, balandžio 1 d. „Hashd al-Shaabi“ perdavė Irano kariškiams dvi Brazilijoje pagamintas savaeiges reaktyvines salvinės ugnies sistemas „Astros II“, kurios Irake žinomos kaip licencijuota versija „Sajil-60“.

Trys krovininiai laivai – du su Rusijos vėliava ir vienas su Irano vėliava – nugabeno ginkluotę per Kaspijos jūrą iš Bandar Anzalio uosto į Astrachanę.

Rekomenduojami video