Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tėvai įspėjami dėl „Šviesmečio“: filmas vaikams apima ir LGBT tematiką

Animacinio filmo „Šviesmetis“ (angl. „Lightyear“) veikėjas iškeliavo į begalybę, o tada gerokai peržengė šeimai skirto filmo ribas.

Filmo apibūdinimas skamba taip: „Kiekvienas didvyris turi savo istoriją. Kino studija „Pixar“ pristato Bazo Šviesmečio – legendinio kosmoso reindžerio – kilmės istoriją. Protingas, geraširdis ir visada randantis išeitį astronautas Bazas Šviesmetis pagaliau ruošiasi pirmąkart pakilti į kosmoso platybes ir sugrąžinti visus namo. Tačiau jam kelią pastoja iš už milijono šviesmečių atkeliavę pikto linkintys robotai. Vieno mylimiausių „Žaislų istorijos“ filmų personažo laukia netikėtos pažintys, smagi muzika ir, žinoma, pavojingi, bet linksmi nuotykiai“.

Pastaraisiais mėnesiais „Disney“ ir „Pixar“ sulaukė nemažai dėmesio po to, kai darbuotojai pareiškė, kad įmonės vadovai naujausiuose filmuose iškirpo „beveik kiekvieną atvirai homoseksualių jausmų momentą“, „neatsižvelgiant į tai, kada protestuoja tiek kūrybinės komandos, tiek „Pixar“ vadovybė“.

Dar daugiau pykčio kilo, kai „Disney“ generalinis direktorius Bobas Chapekas (Bobas Čapekas) iš karto nereagavo į prieštaringai vertinamą gubernatoriaus Rono DeSantiso įstatymo projektą „Tėvų teisės švietime“, arba, kaip daugelis jį vadino, įstatymo projektą „Nesakyk, kad priklausai LGBT“.

Kai B. Čapekas sureagavo, jis prisipažino, kad nepritarė įstatymo projektui, ir sakė žinąs, kad „daugelis yra nusivylę, jog nebuvo pasisakyta prieš šį įstatymą“.

Tuomet „Disney“ pažadėjo padidinti LGBTQ personažų skaičių būsimuose kūriniuose, ir atrodo, kad „Šviesmetis“ yra tik pradžia.

Filmo veikėja yra susižadėjusi su Kiko, kita moterimi, su kuria susipažino dirbdama. Kiekvieną kartą, kai Šviesmetis grįžta po ketverių metų, matome, kaip vystosi Hawthorne ir Kiko santykiai. Pirma, ji nėščia (turbūt buvo spermos donoras?); paskui jos matomos su savo vaiku; galiausiai per vieną vakarėlį pora dalijasi bučiniu.

Ši tos pačios lyties bučinio scena iš pradžių buvo pašalinta iš filmo, bet po to, kai „Disney“ nusileido keliems darbuotojams, protestavusiems prieš pašalinimą, buvo atkurta. Dėl bučinio filmas buvo uždraustas 14 šalių ir teritorijų Artimuosiuose Rytuose ir Pietryčių Azijoje.

Vienas Oklahomos kino teatras jau paskelbė, kad šias scenas persuks į priekį ir prie įėjimo iškabino ženklus:

„Įspėjimas! Dėmesio tėvams: šio kino teatro vadovybė, užsakiusi „Šviesmetį“, sužinojo, kad per pirmąsias 30 „Pixar“ filmo minučių yra tos pačios lyties asmenų bučinio scena. Padarysime viską, ką galime, kad ši scena būtų greitai persukta į priekį, tačiau ji gali būti netiksli. Atsiprašome už visus nepatogumus, kuriuos sukels vėlai aptikta ši scena.“

Nors „Šviesmetis“ nėra pirmasis „Pixar“ filmas, kuriame vaizduojami LGBTQ personažai – 2020 m. filme „Pirmyn“ buvo pavaizduota vienakojė policininkė, kuri užsimena apie savo draugę, 2019 m. „Žaislų istorijoje 4″ buvo parodytos dvi mamos, apkabinusios savo vaiką atsisveikinant darželyje, o 2016 m. filme „Ieškant Dorės“ (angl. „Finding Dory)“ fone vaikštinėja lesbiečių pora – šis vaizdavimas yra bene ryškiausias.

Filme „Šviemsetis“ yra daug nuorodų į Hawthorne lesbietiškus santykius, įskaitant ekrane rodomą tos pačios lyties asmenų bučinį. Greitai persukti į priekį sunku, nes tarp retrospektyvinių scenų prabėga daugiau nei 40 metų; būtų praleista didelė siužeto dalis.

Filmo „Pirmyn“ atveju policininkė lesbietė yra mitinė būtybė – vaikams sunku iškart atpažinti jos lytį – ir ši scena lengvai pasikeičia. Šis filmas pateikia nepaprastą istoriją apie šeimą, o išvengus šios scenos nieko neprarandama šioje fantastinėje, stebuklingoje istorijoje.

Gera žinia yra, kad daug nepraleisite, jei nepamatysite „Šviesmečio“.

Nors Bazo Šviesmečio kilmės istorijos koncepcija skamba intriguojančiai, filme nėra nieko, kas paveiktų jo originalią siužeto liniją „Žaislų istorijos“ serijoje. Kadangi Bazas turi įveikti savo norą ištaisyti klaidas ir dirbti vienas, jis kovoja su Zurgu, kuris, regis, yra savęs paties įveikimo metafora.

Deja, neatrodo, kad „Disney“ savo būsimame filme norėtų išvengti LGBTQ temų. Šių metų lapkritį pasirodysiančiame „Keistame pasaulyje“ (angl. „Strange World“ pirmą kartą bus rodomas homoseksualus paauglių romanas, o „Disney+“ šiuo metu gali pasigirti visa „pride“ kolekcija savo transliacijos paslaugoje.

Šis filmas nerekomenduojamas šeimoms ar mažiems vaikams. Be to, „Žaislų istorijos“ filmai yra visapusiškai geresni ir tėvams nereikės jaudintis dėl nepagrįstų „Disney“ ir „Pixar“ žinučių.

NATIONAL CATHOLIC REGISTER

Rekomenduojami video