Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tel Avive gyvenanti lietuvė apie gyvenimą suskambus sirenoms: palieki daiktus ir staigiai eini, nes čia – gyvybės klausimas

Izraelyje ir Gazos ruože – kruviniausia naktis per kelerius metus. Hamas ir Izlamo džihado teroristai iš Gazos ruožo paleido šimtus raketų į skirtingus Izraelio miestus. Tel Avivo naktiniame danguje skriejančios ir oro gynybos numušamos raketos atrodė lyg kadrai iš „Žvaigždių karų” filmavimo.

Įvairiose pasaulio vietose palestiniečių ir žydų rėmėjai renkasi į protestus ir panašu, kad nė viena pusė neketina nutraukti smurto. Kruviniausia per pastaruosius kelerius metus Izraelio ir Palestinos konflikto naktis prasidėjo po to, kai Gazoje Izraelio antskrydžio metu žemėn nugarmėjo 12 aukštų pastatas, kuriame yra Hamas kovotojų vadeivų būstinės.

Vaizdo įrašo nuotr.

Tel Avive jau kaukia pavojaus sirenos – žmonės skuba slėptis į požemius. Iš Gazos pusės Hamas ir Islamo džihado kovotojai į Izraelį leidžia raketas. Hamas į Tel Avivą paleido 110 raketų. Neįtikėtinai naktį atrodė miesto dangus. Kadrai lyg iš fantastinio filmo – skriejančias raketas numuša Izraelio oro gynybos sistema.

„Ir vėl suskamba, ir vėl einate. Jūs paliekate visus daiktus, jūs nieko su savimi neimate, net nerakinate nieko, nes reikia staigiai išeiti, nes čia yra gyvybės klausimas“, – sako Tel Avivo gyventoja Isaiah Fainberg. Tel Avive gyvenanti lietuvė pasakoja, kad pavojaus signalai pradėjo kaukti prieš 21 val. vakaro.

„Kadangi mano studija randasi pramoniniame rajone, nėra bombų prieglobsčio, tai teko visiems susigrūsti laiptinėje“, – pasakoja I. Fainberg. Dar bent 100 raketų teroristai paleido ir į Beer Ševą. O internete plinta esą palestiniečių toje pačioje Beer Ševoje filmuotas įrašas, kaip jie šaudo gatvėje ir važiuojančio automobilio. Raketos iš Gazos ruožo į Izraelį naktį ir dieną skrieja jau kelias dienas.

Vaizdo įrašo nuotr.

Izraelis skaičiuoja, kad nuo pirmadienio palestiniečių kovotojai paleido per 1000 raketų, kurių didžioji dalis buvo numušta. Bet dalis pasiekė tikslą, žuvo mažiausiai 6 izraeliečiai: Lodo mieste vyras ir mergaitė, Aškelone dvi moterys. O ligoninėse – daugybė sužeistų žmonių.

Hamas kovotojai dėl smurto kaltina Izraelio vykdomą palestiniečių teritorijų okupaciją ir policijos veiksmus Ramadano metu. Izraelis atvirkščiai, sako, kad dėl visko kalti į civilius šaudantys teroristai. „Mes visiems kartojame, jog tai Izraelio okupacija kalta dėl liepsnų Izraelyje, Al Aksoje ir Gazoje. Taigi jie atsakingi už pasekmes“, – teigia Hamas lyderis Ismail Haniyeh.

„Hamas ir Islamo džihadas sumokės didelę kainą už savo veiksmus. Sakau jums – mes praliesime jų kraują“, – kalbėjo Izraelio premjeras Benjamin Netanyahu. Palestiniečiai aukas skaičiuoja ne vienetais, o dešimtimis. Gaza skelbia, kad nuo pirmadienio žuvo kone pusšimtis žmonių, iš jų 14 – vaikai.

Vaizdo įrašo nuotr.

Pavienės aukos fiksuojamos ir per policijos ir palestiniečių susirėmimus Izraelio miestuose ir rajonuose, kuriuose gyvena dauguma palestiniečių. „Aš šiandien vaikščiojau Jafoje prie jūros ir ten buvo krauju aplietas asfaltas. Jie tiesiog plovė. Ten kažkas buvo baisaus. Degina sinagogas, degina mašinas, buvo tam tikri susidūrimai tarp arabų ir žydų jaunimo. Ir policija irgi kentėjo“, – sako I. Fainberg. Aršiausią per pastaruosius kelerius metus konfliktą Gazos Ruože stebi visas pasaulis.

Londone į gatves išėjo protestuoti ir palestiniečių ir žydų rėmėjai, policijai teko atskirti dvi protestuojančias grupes. Protestai surengti ir JAV. Vašingtone ir Niujorke. Pastarajame prie Izraelio konsulato susirinko tūkstančiai žmonių su Palestinos vėliavomis.

Protestą surengė ir turkai prie Izraelio konsulato Stambule. Įtampa tarp palestiniečių ir žydų auga jau kelias savaites. Egipto derybininkai bando sutarti su abiem pusėmis dėl paliaubų, bet panašu, kad Izraelis ir Hamas neketina nusileisti.

Konfliktą neeiliniame posėdyje aptars JT saugumo taryba. Organizacijos pasiuntinys Vidurio Rytams perspėja, kad konfliktas gali virsti tikru karu.
Rekomenduojami video