Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Taivano įmonė atsisakė pirkti lietuviškus grūdus

Taivano įmonė, su kuria derėtasi dėl lietuviškų grūdų eksporto, atsisakė juos pirkti, BNS patvirtino Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacija.

Pasak asociacijos prezidento Karolio Šimo, dėl eksporto penkis mėnesius bandyta kalbėti su dviem Taivano įmonėmis. Viena jų grūdus pirkti atsisakė, o kita neatsakė į grūdininkų užklausas. Anot jo, apmaudu, kad iš politikų pažadų teliko tik viešieji ryšiai, bandant šventinti situaciją dėl sugandintų santykių su Kinija.

„Informacija, kad Taivanas nepirks lietuviškų grūdų, mums yra žinoma. Po to, kai Žemės ūkio ir Užsienio reikalų ministerijos verslui Taivano rinką pristatė kaip alternatyvą praradimams Kinijoje, mes padarėme savo namų darbus – susisiekėme su taivaniečių malūnininkų asociacija, mūsų verslo įmonės siuntė pavyzdžius, keitėsi informacija. Tačiau po penkių mėnesių gavome atsakymą, kad mūsų grūdai labiau panašesni į europietiškus grūdus“, – BNS teigė K. Šimas.

„Visame kontekste toks atsakymas kelia šypsenas, nes mes puikiai suprantame, kad Taivanui, kuris importuoja 1,4 mln. tonų kviečių per metus, iš jų apie 90-95 proc. iš JAV, o likusią dalį pavieniais pirkimais iš Kanados bei Australijos, grūdų pirkimas yra ne tik verslas, bet ir saugumo garantas, o lietuviški grūdai niekada netaps amerikietiškais, nes auginami Europoje“, – pridūrė jis.

K. Šimo teigimu, asociacija ir anksčiau prognozavo, jog Taivanas pirmenybę teiks JAV kviečiams, net jei iš Lietuvos nupirktų vieną ar du laivus grūdų per metus.

„Tačiau mūsų nebuvo paklausta net dėl kainos. Šioje vietoje nesijaučiame nei kažką praradę, nei nusivylę, nes nieko ir nesitikėjome. Apmaudu tik tai, kad politikų pažadai teliko tik viešaisiais ryšiais, kuriais bandyta šventinti situaciją dėl sugandintų santykių su Kinija“, – sakė K. Šimas.

Apie Taivano atsisakymą pirkti lietuviškus grūdus pirmadienį skelbė naujienų portalas delfi.lt. Jis citavo Žemės ūkio ministeriją, kuri nurodė žinanti, kad Lietuvos kviečių eksportuotojai yra gavę neigiamų atsakymų dėl jų eksporto į Taivaną argumentuojant specifiniais kokybės reikalavimais. Ministerija teigė besiaiškinanti, kaip problemą būtų galima išspręsti.

Žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas BNS nurodė, jog neteisinga sakyti, kad Taivanas atsisakė pirkti lietuviškus grūdus, be to, ministerija nekomentuos verslo santykių.

„Su Taivanu suderinus leidimus ir užtikrinus galimybes verslui eksportuoti produkciją Žemės ūkio ministerija nesiima vertinti šalies verslo atstovų derybų bei jų rezultatų su partneriais kitose šalyse“, – teigė viceministras.

Portalui delfi.lt ministerija citavo Taivano atstovybės paaiškinimą, jog viena grūdų importo kompanija atsisakė pirkti lietuviškus grūdus, nes jie netiko dėl maistinių ir skoninių savybių, tačiau šiuo metu galimybėmis įsigyti grūdų iš Lietuvos domisi kita Taivano duonos produktų gamintoja.

Taivano Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos ir karantino biuras praėjusių metų pabaigoje pranešė, jog į šalį galima eksportuoti lietuviškos kilmės paprastuosius kviečius ir miežius, sėjamąsias avižas ir žirnius, skirtus vartojimui, bet ne sėjai.

Rekomenduojami video