Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tai, ko nežino daugelis: paaiškėjo, koks žmogus stovėjo už Dianos ir Charleso skyrybų

Šiais metais bus minimos jau 23-ios Velso princesės Dianos mirties metinės. Tragiška nelaimė sukrėtė visą pasaulį, o karališkajai šeimai britai iki pat šių dienų negaili kritikos, kad jie nenorėjo matyti princesės kančių.

Šįkart skelbiama, kad paviešintas laiškas, kuriame pati karalienė Elizabeth II paragino Dianą skirtis su jos sūnumi Charlesu.

Praėjus vos kelioms savaitėms nuo interviu su Martinu Bashiru, kuriame Diana atvirai pasakė, kad „santuokoje mes esame tryse“, princesė sulaukė neformalaus karalienės laiško. Jį atnešė karališkųjų rūmų pasiuntinukas, laiškas buvo užantspauduotas Windsoro štampu, rašytas ranka.

1995 metų lapkritį transliuotą televizijos laidą tuo metu žiūrėjo beveik 23 milijonai žmonių. Diana teigė, kad princas Charlesas palaiko artimus santykius su Camilla, kuri, nors ir pati turėdama šeimą, visuomet buvo „trečias asmuo santuokoje“. Tokie drąsūs moters pareiškimai nepatiko karalienei, kadangi tai visuomenei atvėrė gilias šeimos žaizdas.

„Konsultavausi su Canterbury Arkivyskupu, su mūsų premjeru ir, žinoma, su pačiu Charlesu. Visi nusprendėme, kad tinkamiausia šios sumaišties išeitis – jūsų skyrybos“, – rašoma karalienės laiške.

Nors jau trejus metus buvo kalbama, kad karališkoji santuoka subyrėjo, jos jie formaliai nebuvo nutraukę. Televizijos laidoje Diana sakė, kad skyrybų ji nenorėtų, dėtų pastangas išsaugoti santuokai, tačiau jai norisi aiškumo, o jei ir toliau jie santykiuose bus ne dviese – tikslo juos tęsti nebėra.

Vis dėlto, karalienės laiškas ir galutinis jos žodis viską sudėliojo į vietas. Toks karalienės poelgis labai nepatiko nepabijojusiai prieš karališkąją šeimą žodžio tarti Dianai, todėl ji nieko nelaukusi viešai pasakė: „Va tau ir turtuoliai! Jie netgi nusprendžia, ar aš turiu skirtis, ar ne!“.

Bet praėjus vos kelioms dienoms, Buckinghamo rūmai oficialiai patvirtino apie Dianos ir Charleso skyrybas. Oficialiai pora išskirta 1996 metų rugpjūčio 28 d. Santuoka truko 15 metų.

Dianai iš karališkojo iždo buvo atseikėta 17 milijonų svarų, taip pat už 350 tūkst. svarų per metus ir toliau buvo išlaikomas jos komandos padalinys.

Jai leista toliau gyventi Kensingtono rūmams priklausančiuose apartamentuose, jiedu su Charlesu taikiai sutarė dėl dviejų sūnų – Williamo ir Harry – išlaikymo ir globos.

Faktas, kad tai nusprendė pati karalienė, daugelį metų buvo nutylėtas.

Karalienė atėmė ir aukščiausią karališkąjį moters titulą, tačiau ji buvo ir toliau žinoma kaip Velso princesė Diana. To, esą, norėjo pats Charlesas. Karalienė būtų sutikusi jį palikti, kadangi Diana – būsimo karaliaus motina.

Tuo metu vos 14 metų princas Williamas skelbė: „Nesijaudink, mama. Kai aš tapsiu karaliumi, aš sugrąžinsiu tau aukščiausiąjį titulą“. Deja, praėjus metams po oficialių skyrybų, Diana žuvo tragiškoje avarijoje Paryžiuje. Tai dar labiau sustiprino Williamo nuoskaudą. Jei Diana vis dar būtų turėjusi aukščiausiąjį šeimos titulą, jai būtų paskirta privaloma palyda. Tikėtina, kad su palyda ji būtų išvengusi tragiškos lemties.

Rekomenduojami video