Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šveicarijoje vyksta referendumai dėl tabako reklamos ir bandymų su gyvūnais

Šveicarai sekmadienį balsuoja dėl to, ar uždrausti beveik visą tabako gaminių reklamą, ir atskirai – dėl visiško visų bandymų su gyvūnais draudimo.

Šveicarijos tiesioginės demokratijos sistemos dalis – asmeninis balsavimas šiais ir kitais klausimais prasidėjo 10 val. ryto, o baigtis turėtų vos po dviejų valandų. Kadangi dauguma žmonių balsavo iš anksto paštu, galutinių rezultatų tikimasi sulaukti vėlyvą popietę.

Naujausios apklausos rodo, kad iniciatyva sugriežtinti Šveicarijos švelnius tabako įstatymus uždraudžiant bet kokią sveikatai pavojingų gaminių reklamą visur, kur tai gali pamatyti nepilnamečiai – iš esmės beveik visur – greičiausiai pasiseks.

Šveicarija smarkiai atsilieka nuo daugumos turtingų valstybių tabako reklamos ribojimais – dėl tokios padėties daugiausiai kaltinamas didžiulis kai kurių stambiausių pasaulio tabako kompanijų, kurių būstinės yra šioje šalyje, lobizmas.

„Nužudo pusę vartotojų“

Šveicarijos vyriausybės ir parlamento iniciatyvos oponentai sako, kad ji nueina per toli.

Didžiausia pasaulyje tabako bendrovė „Philip Morris International“ (PMI), kurios, kaip ir „British American Tobacco“ bei „Japan Tobacco“, būstinė yra Šveicarijoje ir kuri padėjo finansuoti kampaniją „Ne“, šią iniciatyvą apibūdino kaip „ekstremalią“.

„Tai slidus kelias, paliečiantis asmens laisves“, – naujienų agentūrai AFP sakė PMI Šveicarijos skyriaus atstovas, perspėdamas, kad tai „atvers kelią naujiems tokių produktų kaip alkoholis ar cukrus reklamos draudimams“.

„Taip“ kampanijos atstovas Jeanas-Paulis Humairas, vadovaujantis Ženevos priklausomybės prevencijos centru, kategoriškai atmetė šį palyginimą. „Nėra jokio kito plataus vartojimo produkto, kuris nužudytų pusę visų vartotojų“, – sakė jis AFP.

Bandymai su gyvūnais

Tačiau yra mažai tikimybės, kad pasiseks mėginimas uždrausti visus bandymus su gyvūnais ir žmonėmis, ir tik ketvirtadalis naujausios visuomenės apklausos dalyvių pritaria šiam žingsniui.

Visos politinės partijos, parlamentas ir vyriausybė tam prieštarauja, perspėdami, kad tai nueina per toli ir turėtų skaudžių pasekmių medicininiams tyrimams.

Šveicarija nuo 1985 metų didelėmis balsų persvaromis atmetė tris panašias iniciatyvas.

Tyrėjai tvirtina, kad medicinos pažanga neįmanoma be eksperimentų, ir net Šveicarijos gyvūnų apsaugos grupė perspėjo dėl „radikalių“ iniciatyvos reikalavimų.

Šveicarijos valdžia teigia, kad šalyje jau ir taip galioja vienas griežčiausių pasaulyje įstatymų, reglamentuojančių bandymus su gyvūnais.

Sugriežtinus įstatymus, per pastaruosius dešimtmečius naudojamų gyvūnų skaičius smarkiai sumažėjo – nuo ​​beveik dviejų milijonų per metus devintojo dešimtmečio pradžioje iki maždaug 560 tūkst. šiandien.

Rekomenduojami video