Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Surado dabar gyvenančių L. da Vinci giminaičių

Italų tyrėjai ketvirtadienį paskelbė suradę dabar gyvenančių Leonardo da Vinci giminaičių, nors ir neturėjo jokių DNR pavyzdžių, nes Renesanso genijaus palaikai buvo prarasti prieš šimtmečius.

Istorikai Alessandro Vezzosi ir Agnese Sabato per spaudos konferenciją Florencijoje sakė suradę dabar gyvenančius 15-ojo amžiaus dailininko, inžinieriaus ir matematiko giminaičius, tarp kurių yra Italijos šiuolaikinio meno žvaigždė.

Tyrimo, kuris buvo pradėtas 1973-iaisiais, metu, buvo nustatyti 35 netiesioginiai Monos Lizos portreto autoriaus palikuoniai, tarp kurių yra italų kino, operos ir televizijos žvaigždė Franco Zeffirelli.

A. Vezzosi, Leonardo da Vinci muziejaus direktorius, ir A.Sabato, pirmininkaujanti tarptautinei L. da Vinci asociacijai, žurnalistams sakė, kad giminaičius nustatė išstudijavę daugybę dokumentų Italijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje.

Nebuvo jokių DNR pavyzdžių, nes 1519 metais mirusio L. da Vinci palaikai dingo per 16-ojo amžiaus religinius karus, tačiau mokslininkai kruopščiai patikrino Bažnyčios, municipaliteto ir nuosavybės popierius, ir nubraižė genealoginį medį.

Pats L. da Vinci jokių vaikų neturėjo, bet jis turėjo daug brolių ir seserų, kurių palikuoniai ir buvo nustatyti.

Per ankstesnius bandymus atsekti L. da Vinci liniją buvo praleisti svarbūs dokumentai apie giminaites moteris, sakė jie.

Naujienos apie kraujo ryšius su šiuo italų eruditu, kuriam dažnai priskiriami nuopelnai dėl tokių išradimų kaip parašiutas ir sraigtasparnis, pribloškė Vinčio miestelio Toskanoje gyventojus, kurių daugelis apie tokią giminystę sužinojo vos kelios dienos prieš minėtą spaudos konferenciją.

„Mano motina Dina buvo teisi, ji pasakojo mums apie dokumentus ir laiškus, parašytus atvirkščiai, kuriuos galima perskaityti tik veidrodyje“, – dienraščiui „La Stampa“ sakė vienas L. da Vinci netiesioginių palikuonių Giovanni Calosi, tikriausiai turėdamas omenyje L. da Vinci polinkį rašyti veidrodiniu raštu.

„Mes niekada neteikėme reikšmės tiems dokumentams, kurie buvo prarasti ir parduoti. Tai, ką laikėme iš kartos į kartą perduodama legenda, pasirodo, yra tiesa“, – sakė G. Calosi, kuris su A. Vezzosi projektu pradėjo bendradarbiauti prieš devynerius metus.

Rekomenduojami video