Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sudanas išdavė Italijai migrantų gabenimo „generolą“

Sudanas išdavė Italijai „generolu“ pramintą eritrėjietį, kuris, kaip įtariama, kontroliavo migrantų kontrabandos tinklą ir yra atsakingas už tūkstančių žmonių nugabenimą į Europą.

35 metų Medhanie Yehdego Meredas (Medanijė Jehdegas Meredas), nuo pernai ieškomas tarptautiniu lygmeniu dėl prekybos žmonėmis, buvo suimtas Chartume gegužės pabaigoje, o pirmadienio vakarą išskraidintas į Italiją, sakoma italų policijos pranešime.

„Meredas laikomas vienu didžiausių migrantų gabentojų, veikiančių Libijos ir Užsachario Afrikos maršrute“, – nurodė pareigūnai.

M.Y.Meredas, kuris slapta įrašytuose pokalbiuos tarp jam pavaldžių žmonių kontrabandininkų buvo vadinamas „generolu“ ir kontroliavo didelę teritoriją bei daugybę „karių“, yra kaltinamas per metus organizuodavęs iki 8 tūkst. migrantų pergabenimą laivais į Europą.

Jo areštas yra „esminis posūkio taškas kovoje su prekyba žmonėmis“, prokuroras Francesco Lo Voi (Frančeskas Lo Vojus) sakė per spaudos konferenciją.

Tai buvo pirmasis atvejis, kai įtariamas aukšto rango prekeivis žmonėmis buvo suimtas Afrikoje ir perduotas teisti Italijai, kuri buvo užtvindyta šimtų tūkstančių atvykėlių per migrantų krizę, prasidėjusią 2008 metais.

Manoma, kad M.Y.Meredas vadovavo operacijoms Afrikoje, bet taip pat informuodavo žmonių kontrabandininkus Italijoje, kada atplauks migrantų laivai, kad tuos žmones būtų galima perimti ir išspausti daugiau pinigų, jiems mėginant pasiekti konkrečias Europos šalis.

Nuo 2012-ųjų iki savo arešto M.Y.Meredas taip pat atliko svarbų vaidmenį, padėdamas migrantams pabėgti iš Libijos kalėjimų ir sulaikymo centrų, papirkdamas sargybinius, kad tie žmonės būtų paleisti, o vėliau laikydavęs juos nelaisvėje, kad išmuštų pinigų iš namuose likusių giminaičių, nurodė policija.

M.Y.Meredas buvo susektas Sudano žvalgybos tarnybų, padedant Italijos policijos kovos su organizuotu nusikaltimu agentūrai ir Britanijos nacionalinei kovos su nusikalstamumu agentūrai (NCA).

Vienas aukšto rango Sudano policijos pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP su sąlyga, kad jo vardas nebus viešinamas, kad M.Y.Meredas buvo „apkaltintas gabenęs jaunuolius iš Etiopijos, Eritrėjos, Somalio ir Sudano per Viduržemio jūrą – kertant Sudaną, Libiją arba Egiptą“.

M.Y.Meredo pokalbių įrašai atskleidė, kad jis palaikė ryšius su žmonių kontrabandininkais Šiaurės Europoje, ypač Nyderlanduose ir Skandinavijoje. Jis užėmė „aukštas pareigas nusikalstamame tinkle, veikiančiame keliuose žemynuose“, pabrėžė Italijos policija.

Į jį kreipdavosi žmonės, susirūpinę dėl savo artimųjų, galbūt dingusių per pavojingą kelionę kertant Viduržemio jūrą, bet demonstravo „nepagarbą migrantų gyvybėms, veikdamas ciniškai ir be skrupulų“.

Daugelis išgyvenusių migrantų pasakojo, kaip žmonės Libijos paplūdimiuose būdavo verčiami lipti į palaikius laivus arba pripučiamas valtis, grasinant ginklu. Tai pat sklinda pasakojimai apie žmones, kurie būdavo nušaunami, jeigu atsisakydavo plaukti arba mėgindavo pabėgti.

Rekomenduojami video