Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Stirna albinosė į Lietuvą įžengti nedrįso

Sieną su Baltarusija kontroliuojantys pasieniečiai užfiksavo retą gyvūną – stirną albinosę, rašoma pranešime spaudai. Ji prie pat sienos linijos priartėjo išėjusi iš miško Baltarusijoje, tačiau į Lietuvą nedrįso įžengti.

Į vaizdo stebėjimo kameromis sieną su Baltarusija kontroliavusių VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnų akiratį pateko ne sienos pažeidėjai ar kontrabandininkai, o stirna albinosė. Toks gyvūnas yra labai retas.

Kartu su dar dviem stirnomis išėjusi iš miško Baltarusijos pusėje albinosė prie sienos su Lietuva visiškai priartėjo Šalčininkų rajono Bygirdų kaimo prieigose. Stirnos pateko ant keliuko, nuo kurio iki sienos linijos – vos keli žingsniai. Valstybių siena čia eina grioviu. Stirna albinosė kelias minutes žiūrėjo į Lietuvos pusę, tačiau sienos neperėjo. Lietuvos pusėje čia plyti laukas.

Pastoviniavusi ir vėliau kiek paėjusi palei sieną vedančiu keliuku Baltarusijos pusėje albinosė ir dvi kitos stirnos liuoktelėjo atgal į mišką kaimyninėje šalyje. Daugiau jos į Lietuvos pasieniečių akiratį nebepateko.

Rekomenduojami video