Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Spręs mirčių problemą – Škotija nebebaus narkomanų

Vyriausioji Škotijos teisininkė, atstovaujanti vietinės vyriausybės ir Karūnos interesams, Lordė advokatė Dorothy Bain pranešė, kad asmenys, sugauti Škotijoje vartojantys žalingiausius A klasės narkotikus, nuo šiol bus tik įspėjami policijos, tačiau išvengs baudžiamojo persekiojimo.

Teisininkė pabrėžė, kad įspėjimas bus taikomas už A klasės narkotikų vartojimą, tačiau už šių narkotikų platinimą ir toliau grės baudžiamoji atsakomybė.

Pagal dabar galiojančią tvarką A klasės narkotikams priskiriami stipriausi narkotikai tokie kaip heroinas, kokainas, krekas ekstazi, LSD, „stebuklingi grybai“, metadonas, metamfetaminas, MDMA. Už šių narkotikų turėjimą JK skiriama iki 7 metų laisvės atėmimo bausmė ir/arba neriboto dydžio bauda.

Už šių narkotikų gamybą ir platinimą gali būti skirta maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos ir/arba neriboto dydžio bauda.

Škotijos Konservatorių partija laikosi nuomonės, kad baudžiamojo persekiojimo atsisakymas už A klasės narkotikų vartojimą faktiškai dekriminalizuoja mirtinai pavojingas medžiagas, o toks sprendimas turėtų būti priimamas ne vyriausybės, tačiau svarstomas parlamente. D. Bain teigimu, kiekvieną atvejį reikia vertinti individualiai, be to, policija turės teisę pranešti prokurorams, jei bus užfiksuojami pakartotiniai narkotikų vartojimo atvejai.

Škotija, švelnindama elgesį su narkomanais, tikisi išspręsti augančio mirčių skaičiaus problemą – Škotijoje mirtingumas nuo narkotikų yra didžiausias Europoje. Vien 2020 m. Škotijoje užregistruotos 1 339 mirtys, susijusios su narkotikais. Sugautus narkotikų vartotojus tikimasi priversti gydytis, užuot juos siuntus į įkalinimo įstaigas.

Rekomenduojami video