Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sprendimas, kuris nuskambėjo per visą pasaulį: Mičigano valstijos mieste dekriminalizuoti „magiškieji“ grybai

Ne vien baravykai sukelia tokį ažiotažą.

Pirmadienį Mičigano valstijos Ann Arbor miesto taryba vienbalsiai nubalsavo dekriminalizuoti visus psichodelinius augalus ir grybus. Tai, kad šioje vietoje bus leidžiamos dabar draudžiamos medžiagos, tokios, kaip ajahuaska, kvaitulinis pejotlis, meskalinas, ir psilocibinas, geriau žinomos, kaip „magiškieji grybai“ – platus mostas, galintis, panašiai, kaip kanapių dekriminalizacija įvairiose vietose, paskatinti ir federalinę valdžią.

Vardindama potencialias medicinines dvasines naudas, Taryba paskelbė, kad psichodelinių medžiagų auginimas, platinimas, turėjimas ir transportavimas oficialiai paskelbti mažiausiu šios vietos teisėsaugos pareigūnų prioritetu, praneša MLive. Miesto taryba taip pat nurodė prokuratūrai nebetęsti iškeltų bylų, susijusių su psichodeliniais augalais ar grybais.

Šis balsavimas įvyko po metus trukusių lobistinių pastangų, praneša MLive, nes tarybos nariai iš pradžių nebuvo linkę dekriminalizuoti federaliniu lygiu kontroliuojamas medžiagas. Bet daugėjant įrodymų, kad tokios psichodelinės medžiagos, kaip psilocibinas gali gydyti ligas, galiausiai juos įtikino.

„Mokslinės ir klinikinės studijos bei tradicinės praktikos parodė, kad enteogeninių augalų, galinčių katalizuoti įspūdingus potyrius ir dvasinį augimą, naudojimas naudingas individų ir bendruomenių, kuriose jie gyvena, sveikatai ir gerovei,” rašoma Tarybos pranešime.

Dekriminalizuodamas psichodelines medžiagas, Ann Arbor prisijungė prie Denverio Kolorade ir Oaklando Kalifornijoje, kurie panašius nutarimus priėmė pastaraisiais metais. Ateinančiais mėnesiais tą patį gali atlikti ir kiti miestai ir valstijos.

Šį lapkritį dėl psilocibino dekriminalizacijos ir legalizacijos bus balsuojama Washington D. C., ir Oregone, tuo tarpu Niujorko ir Vermonto įstatymdaviai pastaraisiais mėnesiais irgi pristatė dekriminializavimo įsakus.

Dan Robitzski

futurism.com

Rekomenduojami video