Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šokiruojantis nužudymas sustabdė sukrėstos Britanijos referendumo kampaniją

Didžioji Britanija penktadienį vis dar yra ištikta šoko po parlamentarės nužudymo kaimo gatvelėje, kuris sustabdė kampaniją per patį karštligišką jos piką, likus vos savaitei iki referendumo dėl šalies narystės Europos Sąjungoje (ES).

41 metų Jo Cox (Džo Koks), buvusi pagalbos darbuotoja ir Britanijos narystės ES šalininkė, kuri agitavo ir Sirijos pabėgėlių naudai, buvo nužudyta ketvirtadienį, prie bibliotekos, kur nuolat susitikdavo su rinkėjais savo gimtajame Berstolo kaime Anglijos šiaurėje.

Liudininkai vietos žiniasklaidai pasakojo, kad į smulkutę dviejų vaikų motiną buvo ne kartą šauta ir kad jai taip pat buvo ne kartą smogta peiliu.

Ir Britanijos narystės ES šalininkų, ir priešininkų stovyklos paskelbė, kad iš pagarbos sustabdys savo kampanijas, o komentatoriai kelia klausimus, ar kampanijos tonas skaldė visuomenę.

J.Cox nužudymas anksti penktadienį užtemdė opozicijoje esančios jos Leiboristų partijos pergalę papildomuose rinkimuose Londono Tutingo rajone.

„Atsižvelgdama į siaubingus šiandienos įvykius ir šokiruojančią Jo Cox žūtį, neketinu sakyti kalbos, – balsų skaičiavimo centre pasakė naujai išrinkta parlamentarė Rosena Allin-Khan (Rosena Alin-Chan). – Jos mirtis primena mums, kad mūsų demokratija yra didelės vertės, bet trapi, (kad) mes privalome niekada nepamiršti jos branginti.“

Anksčiau dešimtys žmonių buvo susirinkę prie parlamento rūmų paminėti J.Cox. Dalyvavo Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas (Džeremis Korbinas) ir partijos kolegos.

„Tai, kas įvyko, labiau nei pasibaisėtina. Mes čia – tyliam jos netekties atminimui“, – pasakė J.Corbynas prasidedant lietui.

„Ji buvo bebaimė kampanijos dalyvė, bebalsių balsas. Mes jaučiamės sukrėsti“, – sakė 23 metų Fatima Ibrahim, pilietinės organizacijos „Avaaz“ aktyvistė.

Žavioje Berstolo gatvelėje užpuolimo vieta buvo aptverta, matėsi, kaip policininkai apžiūrinėja batą ir rankinę. Žmonės netoliese paliko gėlių.

Policija sakė, jog aiškinasi nužudymo motyvą. Tai pirmas parlamentaro nužudymas nuo 1990 metų, kai per IRA padėtos bombos sprogimą žuvo Ianas Gow (Ajenas Gou).

Yra tam tikrų požymių, kad 52 metų Thomas Mairas (Tomas Meiras), kurį britų žiniasklaida vadina užpuoliku, linko į itin kraštutines dešiniąsias pažiūras.

Rekomenduojami video