Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sniegas nuklojo Prancūziją ir Austriją: trūksta net maisto

Kol Lietuva laukia baltos žiemos, dalį Ispanijos ir Prancūzijos savaitgalį nuklojo storas sniego sluoksnis. O štai Austrijoje dėl snygio net paskelbta nepaprastoji padėtis.

„Balta, balta, kur dairais“, – taip šiomis dienomis atrodo šiauriniai Ispanijos regionai Astūrija ir Galicija. Ir nors tokia žiema pietiečiams ispanams – tikra retenybė, pirmomis snygio valandomis kilusi euforija greitai baigėsi. Minėtuose regionuose uždaryta 15 pagrindinių, dėl sniego nepravažiuojamų greitkelių, dar pusšimtis vos įveikiami, o valyti jų nespėjama.

Asociatyvi nuotr.

Dėl to daugybė mažų šiaurės Ispanijos miestelių atskirti nuo pasaulio. Kaip sako vietiniai, ten ne tik nutrauktas elektros tiekimas, bet ir ima trūkti maisto: „Tikra gėda, kad dabar, 2019-aisiais, situacija čia dėl užsnigtų kelių ir dingusios elektros tokia, kaip prieš 50 ar 60 metų.“ „Padėtis ganėtinai prasta. Dirbu daug, o parduodu mažai, nes negaliu pasiekti pusės prekybos vietų.

Tačiau negaliu palikti žmonių likimo valiai.“ Pietryčių Prancūziją taip pat nuklojo pusnys ir snygis ten dar nesiliauja. Meteorologai prognozuoja, kad kalnuotuose Alpių regionuose gali iškristi net pusmetris sniego. Gerokai anksčiau nei įprasta atkeliavusi žiema sukėlė chaosą keliuose, 300-ai tūkstančių namų liko be elektros, o vieną 63-ejų senjorą pražudė ant jo užvirtęs, sniego svorio neišlaikęs medis. Tuo tarpu Austrijoje po visą naktį trukusio snygio paskelbta nepaprastoji padėtis. Ten stotyse įstrigo traukiniai, nepravažiuojamuose keliuose – sunkvežimiai.

Justė Petkevičiūtė

Rekomenduojami video