Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siekdama taupyti energiją, Ispanija riboja šildymą, vėsinimą ir apšvietimą

Ispanijos vyriausybė susitarė taikyti „skubias priemones“, kad būtų taupoma energija, kai Rusija vykdo invaziją į Ukrainą ir dėl to Europai gresia energetikos krizė.

Visuose viešojo sektoriaus pastatuose ir prekybos centruose, kino teatruose, darbo vietose, viešbučiuose, stotyse ir oro uostuose nebus leista nustatyti termostatų iki žemesnės nei 27 laipsnių Celsijaus temperatūros vasarą arba aukštesnės nei 19 laipsnių šilumos žiemą. Dėl šių priemonių nuspręsta per kassavaitinį ministrų kabineto posėdį Madride, vėlai pirmadienį paskelbė ekologinio perėjimo ministrė ir premjero pavaduotoja Teresa Ribera. Jos teigimu, priemonės bus taikomos jas paskelbus oficialiame leidinyje ir po vienos savaitės pereinamojo laikotarpio. Jos galios iki 2023 m. lapkričio 1 dienos.

T. Ribera teigė, kad šios priemonės yra pradinis paketas, būtinas „kritinėje situacijoje“. Jos teigimu, Europai reikia Ispanijos pagalbos. „Atėjo laikas solidarumui“, – sakė ji.

Taip pat numatytos taisyklės, kad parduotuvės ir įmonės laikytų duris uždarytas naudodamos automatinę sistemą, kuri turi būti įdiegta iki rugsėjo 30 dienos. Taip siekiama neleisti, kad pro duris išeitų karštas arba šaltas oras. Nenaudojamų biurų, vitrinų ir paminklų apšvietimas turi būti išjungtas po 22 val., bus tikrinamas kai kurių pastatų energijos vartojimo efektyvumas. T. Ribera paragino privatų sektorių didinti darbą iš namų.

Ispanija imasi šių ir kitų priemonių, dėl kurių bus nuspręsta po vasaros atostogų, kad įvykdytų įsipareigojimus įgyvendinant Europos ekstremaliųjų situacijų planą, dėl kurio susitarta praėjusią savaitę. Šalis stengsis 7 proc. sumažinti dujų suvartojimą. Iš pradžių Ispanija nepritarė ekstremalių situacijų planui, bet galiausiai padarius nuolaidų jį patvirtino.

Rekomenduojami video