Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sicilijoje teisiami milijonus eurų ES paramos žemės ūkiui pasisavinę mafijos nariai

Sicilijoje prieš teismą stojo beveik 100 mafijos narių ir jų bendrininkų, kurie kaltinami dalyvavę sukčiavimo schemoje ir apgaulės būdu pasisavinę milijonus eurų Europos Sąjungos paramos žemės ūkiui. 

Per naujausią vadinamąjį maksi teismo procesą (Maxiprocesso) Mesinos mieste Sicilijoje prieš teisėją stojo 97 kaltinamieji. Procesas prasidėjo praėjus metams po vienos didžiausių kovos su mafija operacijų šioje pietinėje saloje. 

Byloje figūruoja du konkuruojantys mafijos klanai, veikiantys Tortoričio apylinkėse. Šis miestas įsikūręs salos šiaurės rytuose esančiame Nebrodžio nacionaliniame parke.

Visgi šių klanų įtakos zona apėmė gerokai didesnę teritoriją ir jie palaikė ryšius su liūdnai pagarsėjusia Palermo mafijos grupuote „Cosa Nostra“.

Kaltinamieji sistemingai ieškodavo tame regione žemės sklypų, kurių savininkai dar nebuvo pateikę paraiškų ES paramai gauti, o tada suklastodavo žemės nuosavybės dokumentus arba priversdavo savininkus pasirašyti su mafijos atstovais suklastotas žemės nuomos sutartis. 

Skelbiama, kad nuo 2013 metų išvien dirbę klanai iš Italijos žemės ūkio mokėjimo agentūros (AGEA), koordinuojančios ir skirstančios ES paramą, apgaule pasisavino daugiau kaip 10 mln. eurų išmokų už žemę, kuri jiems nepriklauso.

Dėl to buvo „padaryta labai rimtos žalos teisėtai ekonomikai, o sąžiningi naudotojai neteko didelių viešųjų išteklių“, rašė teisėjas, sankcionavęs 2020 metų sausį surengtą operaciją, per kurią buvo įvykdyta virtinė areštų ir konfiskuota daugiau kaip 160 žemės sklypų.    

Įgyvendinti sukčiavimo schemą padėjo buvęs AGEA darbuotojas, notaras ir privačių žemės ūkio paramos centrų, ruošiančių paraiškas paramai gauti, vadybininkai. Tie vadybininkai turėjo prieigą prie duomenų bazių, kuriose galėjo ieškoti informacijos apie potencialius žemės sklypus, taip pat išmanė, kaip veikia visa sistema.     

Pirmajame teismo posėdyje dalyvavo buvęs Nebrodžio nacionaliniame parko vadovas Giuseppe Antoci (Džuzepė Antočis) – garsus kovos su mafija aktyvistas, 2015 metais pristatęs žemės nuomos nuostatus, kuriais siekiama užkirsti kelią mafijos klanams vykdyti su žemės valdymu susijusį sukčiavimą.

Po metų mafija pasikėsino jį nužudyti.

G. Antoci parengtas protokolas vėliau imtas taikyti visoje šalyje.

„Prieš turtingą, įtakingą ir smurtaujančią žemės mafiją surengėme beprecedentę operaciją, todėl jie mėgino mane nužudyti“, – sakė G. Antoci antradienį.

Rekomenduojami video