Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šiauliuose – rekordinio dydžio 1 JAV cento moneta

Šiauliuose nulieta rekordinio dydžio bronzinė vieno JAV cento moneta. Neatsitiktinai – būtent šiame mieste gimė vadinamąjį Linkolno centą 20 amžiaus pradžioje sukūręs skulptorius.

Rekordinio dydžio – bemaž pusantro metro skersmens – moneta kol kas stovi gamyklos teritorijoje, kur ir buvo pagaminta iš bronzos ir nerūdijančio plieno. Pasak gamintojų, galės stovėti kelis šimtmečius.

„Monetos skersmuo – 1,45 m, storis – 8,8 centimetro, bendras aukštis – 3 metrai, bendras plotis kartu su C raidės formos laikikliu – 3,32 m, storis – 15,5 centimetro“, – pasakoja rekordo fiksavimo komisijos narė Jurgita Jasnauskaitė.

Kol kas nežinomas monetos rekordininkės svoris, spėjama, kad apie 300 kg. Dar neaišku ir kur ji bus įkurdinta, nes savivaldybė kol kas neranda monetai vietos. Tuo metu Čikagos lietuviai jau spėjo padovanoti Šiauliams vieno cento monetų kolekciją, kuri eksponuojama bibliotekoje.

JAV pinigas Šiauliuose nulietas neatsitiktinai. Istorikai išaiškino, kad jį sukūręs skulptorius Viktoras Dovydas Breneris 1871 metais gimė Šiauliuose, vėliau išvyko į JAV ir ten 1909-siais sukūrė vieno cento monetą, vadinamąjį Linkolno centą. Jo reverso apačioje po prezidento Abraomo Linkolno biustu iškalti ir monetos kūrėjo inicialai VDB.

Rekomenduojami video