Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ši žiema Europoje buvo šilčiausia nuo orų stebėjimų pradžios

Ši žiema Europoje buvo šilčiausia nuo orų stebėjimo pradžios, trečiadienį Londone pranešė Europos Sąjungos Koperniko klimato kaitos tarnyba (C3S). Temperatūra nuo 2019 metų gruodžio iki 2020-ųjų vasario buvo 3,4 laipsnio aukštesnė už vidutinę 1981-2010 metų temperatūrą ir 1,4 laipsnio aukštesnė už iki šiol šilčiausią 2015-2016 metų žiemą. Ypač žemyno šiaurėje ir rytuose temperatūra buvo aukštesnė nei įprastai. Tas pats fiksuota Sibire ir Centrinėje Azijoje.

Tai sietina ne tik su globaliu klimato šilimu, pabrėžė C3S direktorius Carlas Buontempas. Metų laikų temperatūros kasmet labai svyruoja. Tačiau vis dėlto stiprėjimo efektas esą pastebimas.

Metų laikai meteorologijoje ir astronomijoje apibrėžiami skirtingai. Meteorologinė žiema baigiasi pasibaigus vasariui. Kalendorinė žiema tuo tarpu baigiasi kovo 20-ąją, kai susilygina dienos ir nakties trukmė.

C3S kiekvieną mėnesį pateikia ataskaitą apie oro temperatūrą, jūrų ledą ir hidrologinį ciklą. Tarnyba analizuoja duomenimis, gautus iš palydovų, laivų, lėktuvų ir meteorologinių stočių visame pasaulyje.

Rekomenduojami video