Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Septyniolika įdomių faktų apie lietuvius Eurovizijoje

 Lietuvos atstovas ketvirtadienį septynioliktąjį kartą lips ant Eurovizijos scenos. Naujienų agentūra BNS pateikia septyniolika įdomių faktų apie lietuvius šiame tarptautiniame dainų konkurse.

* Nuo 1994-ųjų su pertraukomis Lietuvai atstovavo 16 atlikėjų ir grupių, 11 kartų dainos skambėjo konkurso finaliniame etape.

* Šių metų Lietuvos atstovas Donatas Montvydas, naudojantis Donny Montell scenos vardą, yra vienintelis lietuvių solistas, keliaujantis į Euroviziją antrąjį kartą: 2012-aisiais su daina „Love Is Blind“ jis finale užėmė 14-ąją vietą.

* Balandžio pabaigoje D.Montvydas sakė, kad pasiruošimui jau išleista apie 50 tūkst. eurų bei planuojama išleisti dar apie 30 tūkstančių eurų.

* „Svarbiausia optimizmas, svarbiausia dainuoti su Lietuva širdyje, tada viskas bus gerai“, - tokiais žodžiais D.Montvydą prieš ketvirtadienio pasirodymą ramino prezidentė Dalia Grybauskaitė, kalbėjusi su dainininku per vaizdo konferenciją. Ji taip pat palinkėjo „sėkmingo salto“.

* Lietuva nė karto nėra laimėjusi Eurovizijos - kaimynams latviams, rusams ir estams tai yra pavykę padaryti po kartą, baltarusiai ir lenkai taip pat nėra pasiekę pergalės konkurse.

* Blogiausiai Lietuva pasirodė pirmąjį kartą 1994-aisiais Dubline. Ovidijus Vyšniauskas su daina „Lopšinė Mylimai“ tuomet negavo nė vieno balo ir užėmė paskutiniąją, 25-ąją vietą. Po nesėkmingo debiuto į Euroviziją Lietuva sugrįžo tik 1999-aisiais.

* Geriausias visų laikų Lietuvos pasiekimas Eurovizijos finale buvo šeštoji vieta - ją užėmė 2006-aisiais Graikijoje užėmė žymių Lietuvos dainininkų penketukas „LT United“ su daina „We Are The Winners“.

* 2014-aisiais nuspręsta, kad nacionalinėje atrankoje į Euroviziją gali dalyvauti tik Lietuvos piliečiai.

* Lietuvos atstovų dainų pavadinimuose keturis kartus buvo paminėtas žodis „love“ (meilė).

* 2014-aisiais Eurovizijos rengėjai po įtarimų dėl galimo balsų pirkimo, kuriuose minima Lietuva ir Azerbaidžanas, pagrasino diskvalifikuoti nacionalinius transliuotojus, tačiau grasinimų neįvykdė. Apie tai, jog Lietuvoje buvo perkami balsai už Rusijos ir Azerbaidžano atstovus, 2013-aisiais paskelbęs delfi.lt ir kai kurie portalai tuomet sulaukė kibernetinių atakų.

* Lažybininkai laikosi skeptiškos nuomonės apie šiųmetines Lietuvos galimybes Eurovizijoje: „Tonybet“ prognozuoja 23-25, „Topsport“ 28-ąją, „Unibet“, „William Hill“ - 29-32 vietas.

* „Olybet“ kontora siūlo lažintis, kad D.Montvydas darydamas salto nugrius. Išradingą lažybų variantą jie pateikė ir D.Montvydui dalyvaujant Eurovizijoje prieš ketverius metus, taip pat leidę spėti, ar atlikėjui pavyks sumanytas triukas.

* Lietuvai per du dešimtmečius daugiausia balų, vertinant ir pusfinalius, ir finalus, yra skyrę kaimynai latviai, ir šalys, kuriose didžiausia lietuvių išeivių bendruomenė - Airija bei Didžioji Britanija. Nuo jų nedaug atsilieka Gruzija. Lietuviai Gruzijos atlikėjus taip pat vertino palankiai: daugiausia balų, įskaitant pusfinalius ir finalus, lietuviai skyrė Latvijai, Gruzija liko antroje vietoje, Estija - trečioje.

* Pernai Lietuva ir San Marinas buvo vienintelės šalys, finale neskyrusios nė vieno balo Rusijos atlikėjos Polinos Gagarinos dainai „A Million Voices“, kuri konkurse užėmė antrąją vietą. Lietuva palankiausiai Rusijos atlikėjus vertino 2001-aisiais (10 balų), 2006-aisiais (12 balų) bei 2013-aisiais pusfinalyje (10 balų). Rusija geriausią savo įvertinimą - 10 balų Lietuvai skyrė 2001-aisiais Kopenhagoje vykusiame Eurovizijos finale, kai Lietuvai atstovavo grupė „Skamp“.

* Lietuvai Eurovizijoje septynis kartus yra atstovavę solistai vyrai, tris - moterys, du kartus dainas atliko mišrūs duetai (Linas Adomaitis ir Simona Jakubėnaitė, Monika Linkytė ir Vaidas Baumila). Konkurse dalyvavo ir penkios grupės: „Laura and the lovers“, „InCulto“, „Skamp“, „4 Fun“ ir kolektyvas „LT United“.

* 2010-aisiais Europos transliuotojų sąjunga vertino grupės „InCulto“ dainos „Eastern European Funk“ tekstą, viešai kilus abejonių, jog jame galėtų būti politinio atspalvio, tačiau to nenustačiusi leido palikti žodžius „We survived the reds and 2 world wars“ („išgyveno raudonuosius ir du pasaulinius karus“).

* Politinį atspalvį įgijo ir 2009-aisiais Maskvoje vykęs konkursas: Lietuvos atstovas Sasha Son(g) (Dima Šavrovas) pagrasino trauktis iš Eurovizijos dėl nesutarimų su organizatoriais, kurie neįgyvendino kai kurių jo prašymų - tuomet jis teigė, kad nesklandumai yra prastų Lietuvos ir Rusijos santykių pasekmė. Atlikėjas su ispanų atlikėja finale pasidalino 23-24 vietas.

Rekomenduojami video