Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šaudynių metu dėstytojas tęsė paskaitą: nekreipė dėmesio į šūvius ir studentų raginimus

Permės universiteto, kuriame pirmadienį buvo įvykdytas ginkluotas išpuolis, studentai skundėsi vieno iš dėstytojų požiūriu. Literatūros istoriją dėstantis profesorius paskaitą nutraukė tik tuomet, kai evakuoti pastate esančių žmonių į auditoriją įsiveržė OMON pareigūnai. Dėstytojas nekreipė dėmesio ir į aiškiai girdimus šūvius universiteto teritorijoje.

Praėjus vos keturioms minutėms nuo rusų literatūros paskaitos pradžios į auditoriją įbėgo išgąsčio apimta vienos iš studenčių mama ir, atsiprašiusi už sutrukdymą, pranešė, kad vyksta išpuolis: „Ten žmogus su ginklu, šaudoma“. Į tai dėstytojas Olegas Syromiatnikovas atsakė: „Užsidarykite“, – ir tęsė paskaitą.

 Vyriškis nenutraukė paskaitos net ir tuomet, kai pasigirdo šūviai ar signalizacija, tiesa pastaroji netrukus išsijungė, pažymima 59.ru. Po 18 minučių nuo paskaitos pradžios studentai vėl kreipėsi į dėstytoją, dabar jau remdamiesi pranešimais socialiniuose tinkluose, kuriuose buvo aktyviai skelbiama apie vykstančias šaudynes.

Jaunuoliai paprašė O. Syromiatnikovo leisti užbarikaduoti auditoriją, o patiems studentams pasislėpti po suolais. Dėstytojas atsakė, kad barikados nepadės, o jeigu studentus norės nužudyti, tai tą ir padarys.

Paskaitoje buvusių studentų teigimu, O. Syromiatnikovui skambino dekanas ir pasakė, kad būtina „sėdėti auditorijoje ir laukti kažkokio signalo“. Studentams pradėjus kalbėtis, dėstytojas juos sudraudė.

„Užsiiminėkite čia savo dalykais, tačiau šios informacijos aš klausinėsiu. Mums paskaitos šios niekas negrąžins. Na ir asmeninis pasiruošimas, ruoškitės patys. Nenorite mokytis – nesimokykite, aš jūsų versti čia jėga negaliu.

Aišku, geriau kas nors su automatu ateitų ir priverstų – tai būtų smagu“, – aiškino dėstytojas.

Kai kažkas pasibeldė į auditoriją, dėstytojas tiesiog pratęsė paskaitą pašnibždomis.

Paskaita baigėsi tik tada, kuomet OMON pareigūnai pradėjo evakuaciją iš korpuso, pažymima naujienų kanale „Baza“. Pats O. Syromiatnikovas žurnalistams aiškino, kad pasielgė teisingai.

„Kada studentai pradėjo skelbti, kad aštuntame korpuse yra ginkluotas žmogus, tą informaciją jie pamatė socialiniuose tinkluose, aš iškart paskambinau dekanui, savo vadovybei. Dekanas man pasakė, kad tęsčiau paskaitą. Tuo labiau, kad informacija kol kas nebuvo oficiali.

Aš išsaugojau ramybę ir pratęsiau paskaitą“, – aiškino dėstytojas.

Jo teigimu, geriau nuo to, kad auditorijoje būtų prasidėjusi panika ir „studentai bandytų šokti pro langus ir nusilaužtų sau sprandą“, nebūtų. „Kiekvienas turi užsiimti savo darbais. Aš turėjau tuo metu sėdėti tylomis ir žiūrėti į studentus? Aš tęsiau lekciją“, – pasakojo O. Syromiatnikovas.

Dėstytojas pažymėjo, kad iškart uždarė metalines auditorijos duris. Jo teigimu, jų neįmanoma prašauti.

  „Gal jis tęsė lekciją norėdamas mus nuraminti, tačiau būtų buvę ramiau, jeigu aš būčiau galėjusi pasislėpti po suolu ir negalvoti, kad paskaitos medžiaga, kurią jis mums dėsto, turi būti konspektuojama, juk „mokslai svarbiau visko“, – aiškino viena iš toje paskaitų dalyvavusių studenčių.

Permės universitetas vėliau „RIA Novosti“ patvirtino, kad atliks vidinį tyrimą dėl šio dėstytojo veiksmų.

Rugsėjo 20-ąją Permės valstybiniame universitete 18-metis studentas atidengė ugnį į atsitiktinius praeivius.

Rugsėjo 21-osios duomenimis, viso nukentėjo 29 žmonės, 19 iš jų buvo su šautinėmis žaizdomis, kiti galėjo nukentėti šokdami pro universiteto langus. Žuvo 6 žmonės, o pats užpuolikas buvo pašautas pareigūno ir šiuo metu sunkios būklės gydomas ligoninėje. Medikai jam amputavo vieną koją.

Rekomenduojami video