Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šaudantys kariai Rygos gatvėse: pratybos kai kuriuos užklupo netikėtai

Socialiniuose tinkluose plinta praėjusio savaitgalio latvių karių pratybų Rygos centre vaizdai. Nors valdžia perspėjo gyventojus apie vykstančias karines pratybas „Namejs 2021“, kurios vyksta ir ne kariniuose poligonuose, tačiau kai kuriuos miestiečius vis tiek užklupo netikėtai.

Viename iš vaizdo įrašų matyti, kaip už kampo pasislėpęs karys savo šūvių serija gerokai išgąsdino kaip tik tuo metu praeidinėjusią moterį su mažu vaiku ant rankų. Latvijos kariuomenė šių pratybų metu yra ruošiama mūšiams „maksimaliai realybei artimoje aplinkoje“. Vladas Kovinas „tvnet.lv“ pasakojo, kad žinojo apie vykstančias pratybas ir kokiomis dienomis pačioje Rygoje vyks „veiksmas“, tačiau vis tiek „išėjo taip, kad išlindę iš už kampo išvydome visa tai“.

 Pasak dizainerio iš Rygos, tas momentas, viename iš vaizdo įrašų matyti, kaip moteris su vaiku išlenda iš už kampo kaip tik tuo metu, kai karys paleidžia šūvių seriją.

„Ten ne viskas į kadrą papuolė, jis seriją paleido kaip tik tuo metu, kai ji su vaiku ėjo pro šalį. Tai nebuvo specialiai, aišku, tačiau išėjo negražiai, švelniai tariant“, – aiškino vyras.

Gynybos ministerija į žiniasklaidos užklausą atsakė, kad gyventojai buvo perspėti iš anksto, tačiau paprašė atsiųsti vaizdo įrašą tolimesnei analizei.

Karinės pratybos „Namejs 2021“ vyksta visoje Latvijoje nuo rugpjūčio 30 iki spalio 3 dienos. Kartu su jomis vyksta ir Latvijos mechanizuotos pėstininkų brigados pratybos „Sidabrinė strėlė“. Nuo rugsėjo 6-osios Rygoje ir kitose savivaldose pradėta aktyvi pasiruošimo fazė mokymų, kurie vyksta ne kariniuose poligonuose, kad būtų galima maksimaliai priartinti mokymų užduotis prie realios aplinkos. Viso tokios pratybos apima 7 Latvijos miestus, įskaitant sostinę Rygą. Jose dalyvauja apie 9,3 tūkst. žmonių, įskaitant NATO šalių karius.

Rekomenduojami video