Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sartų ežere sužvejota rekordinė lydeka

Sugauti beveik 12 kg lydeką – kiekvieno žvejo svajonė. Tokia sėkmė rugsėjo 28 d. nusišypsojo Rokiškio miškų urėdui Benjaminui Sakalauskui, trofėjinę žuvį spiningu sužvejojusiam Sartų ežere.

„Šiemet tai didžiausia lydeka, kurią pavyko sugauti mūsų rajono vandenyse. Kiek anksčiau vienas žvejas Antanašės ežere buvo sugavęs 9 kg lydeką. Prieš kelerius metus rajone fiksuotas lydekų žvejybos rekordas – užkibusi 13 kg lydeka“, – komentavo rajono Medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas Gytis Andriuškevičius.

Su draugu Sartų ežere ties Kalbutiškio kaimu žvejojęs urėdas sakė nė nesvajojęs, kad žvejyba bus tokia sėkminga. Bet kai spiningą žuvis smarkiai truktelėjo, suprato, jog užkibo nemenkas laimikis. „Ilgai galynėtis su lydeka nereikėjo. Matyt, žuvis nelabai suprato, kas atsitiko, tik kai baigėme ją iš vandens traukti, pradėjo blaškytis, nutraukė blizgę, suplėšė samtį. Užgulėm lydeką dviese, stigo vos sekundės, kad ji iš valties neiššoktų“, – apie patirtas emocijas pasakojo B. Sakalauskas.

Šį laimikį jis pavadino „gyvenimo žuvimi“, nes žvejybą mėgstančiam miškininkui iki šiol tokio trofėjaus sužvejoti nebuvo pavykę.

Kaip žvejams įprasta, laimikis buvo kruopščiai išmatuotas ir pasvertas. Skaičiai įspūdingi: spiningu sugauta lydeka – 119 cm ilgio, 11,8 kg svorio. „Žuvienės nebuvo, nes lydekos galva keliaus ne į puodą, o taps trofėjiniu suvenyru garbingoje vietoje tarp gausybės medžioklės trofėjų“, – sakė B. Sakalauskas.

B. Sakalausko sužvejotos lydekos kaukolė išgabenta į Vilnių užfiksuoti rekordinį trofėjų.

Rekomenduojami video