Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šaltiniai: panašu, kad Rusija Egipte dislokavo savo pajėgas

Panašu, kad vakarinėje Egipto dalyje, netoli sienos su Libija įsikūrusioje karinių oro pajėgų bazėje, Rusija per pastarąsias dienas dislokavo dalį savo specialiųjų pajėgų, pranešė JAV, Egipto ir diplomatiniai šaltiniai. Jei ši informacija pasitvirtintų, tai dar labiau sustiprintų JAV nerimą dėl augančio Maskvos vaidmens Libijoje, praneša „Reuters“.

JAV ir diplomatiniai šaltiniai teigė, kad toks galimas Rusijos pajėgų dislokavimas gali būti atliktas siekiant paremti Libijos karo vadą Khalifą Haftarą. Jis kovo 3 dieną patyrė pralaimėjimą, kai Bengazio gynybos brigados (BDB) užpuolė jo pajėgų kontroliuojamus naftos terminalus.

JAV pareigūnai, kalbėję su sąlyga, kad jų tapatybė nebus atskleista, teigė, kad Sidi Baranyje, esančiame už maždaug 100 kilometrų nuo Egipto sienos su Libija, JAV pastebėjo tai, ką mano esant Rusijos specialiąsias pajėgas ir dronus.

Egipto saugumo pareigūnai patikslino, kad kalbama apie 22 narių Rusijos specialiųjų pajėgų dalinį, tačiau jo misiją aptarti atsisakė. Jie pridūrė, kad vasario pradžioje Rusija taip pat naudojosi dar viena Egipto baze, toliau į rytus nutolusiame Mersa Matruhe.

Rusijos gynybos ministerija šios informacijos nekomentavo, o Egiptas informaciją apie Rusijos kontingento buvimą jo teritorijoje paneigė.

Rekomenduojami video