Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Rzeczpospolita“: jau tik pusė lenkų pasitiki ES

Lenkijos piliečių pasitikėjimas Europos Sąjunga nukrito iki žemiausio lygio nuo 2004 metų, kai šalis įstojo į Bendriją. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Rzeczpospolita“, komentuodamas Eurobarometro surengtos apklausos rezultatus.

Tyrimo duomenimis, šiuo metu Lenkijoje ES pasitiki 50 proc. respondentų. 38 proc. apklaustųjų ja nepasitiki, o dar 12 proc. lenkų neturi nuomonės šiuo klausimu. Laikraštis atkreipia dėmesį į tai, kad nuo 2020 metų Lenkijoje euroskeptikų padaugėjo 6 proc. Šis rodiklis – didžiausias Europos Sąjungoje.

Leidinio nuomone, svarbiausios priežastys, didinančios Lenkijos gyventojų nepasitikėjimą ES, yra jau beveik šešerius metus trunkantys Varšuvos ir Briuselio ginčai dėl teismų reformos, taip pat šalies ekonomikos būklė. Eurobarometro duomenimis, 63 proc. lenkų laiko šalies ekonominę padėtį bloga, priešingos nuomonės yra 34 proc. apklaustųjų.

„Ginčų su Briuseliu metai padarė savo. Jau tik pusė lenkų pasitiki ES“, - konstatuoja leidinys, primindamas, kad anksčiau Lenkija buvo viena karščiausių jungtinės Europos šalininkių.

Eurobarometro duomenimis, Europos Sąjungą palankiausiai vertina portugalai (78 proc.), airiai (74 proc.) ir lietuviai (70 proc.).

Rekomenduojami video