Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rusijos parlamento rinkimus laimėjo Kremliaus partija

Valstybės Dūmos rinkimus Rusijoje laimėjo Kremliaus partija „Vieningoji Rusija“. Suskaičiavus beveik 50 proc. balsavimo biuletenių, partija gavo 45,9 proc. balsų, naktį į pirmadienį pranešė Rinkimų komisija. Iki šiol „Vieningoji Rusija“ turėjo absoliučią daugumą parlamente. Kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno stovykla kalbėjo apie didelio masto sukčiavimus.

Antrieji rinkimuose liko komunistai, surinkę 21,5 proc. balsų. Ultranacionalisto Vladimiro Žirinovskio Liberalų demokratų partija (LDPR), anot balsavusių rinkėjų apklausų rezultatų, gavo 8,1 proc. rinkėjų pasitikėjimą, „Teisinga Rusija“ – 7,6 proc. Šios laikomos sistemai ištikimomis partijomis.

Penkių procentų barjerą įveikė ir partija „Nauji žmonės“. Pirmaisiais duomenimis, ji surinko 6 proc. balsų.

Aplink Kremliaus kritiką A. Navalną susibūrusiai opozicijai nebuvo leista dalyvauti rinkimuose, kurie pirmą kartą vyko tris dienas. Likus kelioms valandoms iki balsavimo pabaigos nurodyta, kad rinkėjų aktyvumas siekė 45 proc.

Balsavimo teisę rinkimuose turėjo 110 mln. Rusijos piliečių. Mandatų Dūmoje siekė 14 partijų. Rinkimus temdė šimtai skundų dėl klastojamų rinkimų. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, gauta 750 skundų. Rimtų pažeidimų esą nebuvo.

Rinkimai buvo laikomi svarbiu išbandymu prezidentui Vladimirui Putinui ir jo politikai. Daugelis žmonių Rusijoje, anot apklausų, nepatenkinti padėtimi dėl mažėjančių algų ir smarkiai augančių kainų.

„Vieningosios Rusijos“ šalininkai vakare Maskvoje, nepaisant lietaus, šventė pergalę. „Mes esame V. Putino komanda“, - skandavo Kremliui ištikimi aktyvistai. Partijos funkcionieriai pabrėžė, kad V. Putino kursas bus tęsiamas. Rinkimų baigtis yra „šventinė diena“, sakė Maskvos meras Sergejus Sobianinas.

Nepriklausomi organizacijos „Golos“ stebėtojai visoje šalyje fiksavo tūkstančius pažeidimų, juos įrodydami nuotraukomis ir vaizdo įrašais. „Golos“ ekspertas Andrejus Buzinas jų mastą vadino „reikšmingu“ – ypač V. Putino gimtajame Sankt Peterburge.

Centrinė rinkimų komisija paskelbė, kad skundai bus tiriami. Iki sekmadienio vakaro esą anuliuota per 8 500 balsavimo biuletenių. Pasak komisijos vadovės Elos Pamfilovos, patvirtinta 12 atvejų, kai balsavimo biuleteniai pluoštais buvo kišami į balsadėžes. Ir komunistai, kurie dėl nepasitenkinimo Kremliaus politika tikėjosi pagerinti savo pozicijas, kritikavo daugybę pažeidimų. Jie paskelbė apie protestus.

Rusijoje buvo renkami ir regionų bei miestų parlamentai. Per iš viso daugiau kaip 4 400 rinkimų buvo išdalyta daugiau kaip 31 000 mandatų.

Rekomenduojami video