Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rusijoje – sprogimas virusologijos centre: jame saugomi virusai iš viso pasaulio

Valstybiniame mokslo centre „Vektor“ netoli Novosibirsko įvyko sprogimas, praneša „Svoboda“. Šis mokslinis centras turi vieną iš didžiausių pasaulyje pavojingų virusų kolekciją.

Rusijos valdžios atstovų teigimu, penktajame aukšte (viso pastatas turi 6 aukštus) remonto metu sprogo dujų balionas. Vėliau kilusį gaisrą 30 kv. m. plote pavyko likviduoti. Nukentėjo vienas darbuotojas, kuris su antrojo ir trečiojo laipsnio nudegimais buvo pristatytas į ligoninę.

Skelbiama, kad patalpoje, kurioje įvyko sprogimas, pavojingų biologinių medžiagų nebuvo. Tačiau išdužo visų pastato langų stiklai, pažymima „svoboda.org“.

Mokslininkų miestelio Kolcovo, kuriame ir įsikūręs „Vektor“ meras pareiškė, kad remonto metu laboratorijų korpusas nebuvo naudojamas pagal paskirtį. Nikolajus Krasnikovas patikslino, kad sprogimas įvyko rengiantis dažymo darbams, ir užtikrino, kad jokios biologinės grėsmės nėra.

Rusijos mokslo centras „Vektor“ buvo įkurtas 1974 metais. Tai yra vienas iš didžiausių mokslinių tyrimo kompleksų Rusijoje, vykdantis svarbiausius šalyje mokslo tyrimus. 1970-1980 metais šiame centre buvo kuriamas biologinis ir bakteriologinis ginklas, priemonės gynybai nuo jų.

„Vektor“ taip pat yra surinkta unikali mikroorganizmų kolekcija – pavyzdžiui, tai yra viena iš dviejų vietų pasaulyje, kuriose yra saugomas raupų virusas. Šiame centre yra ir Ebolos viruso pavyzdžių.

Rugpjūčio pradžioje Archangelske vykdant naujos raketos bandymus sprogo, įtariama, branduolinis prototipo variklis. Tuomet žuvo mažiausiai trys žmonės, dar keli buvo sužeisti. Rusijos valdžia tuo metu neigė radiaciją patekus į aplinką, tačiau „Greenpeace“ teigimu, Nionoksuose, miestelyje netoli kariuomenės bandymų poligono, buvo užfiksuotas 20 kartų didesnis už normalų radiacinis fonas. Pati vietos valdžia pas save tinklapyje buvo iš pradžių patalpinusi informaciją apie „trumpalaikį radiacinio fono padidėjimą“, tačiau vėliau šis pranešimas dingo.

Rekomenduojami video