Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rusija vėl siekia M. Chodorkovskio įkalinimo

Rusija kreipėsi į Interpolą ir paskelbė tarptautinę buvusio naftos magnato Michailo Chodorkovskio paiešką, tirdama 1998 metais įvykdytą vieno Sibiro miesto mero nužudymą, ketvirtadienį pranešė Rusijos tyrimų komitetas atstovas Vladimiras Markinas.

V.Markinas naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad Rusija M.Chodorkovskio tarptautinę paiešką paskelbė pernai gruodį.

„Interfax“ taip pat citavo kitą neįvardytą šaltinį, kuris sakė: „Interpolo nacionalinis biuras Rusijoje, remdamasis iš Rusijos generalinės prokuratūros ir Tyrimų komiteto gauta medžiaga, paskelbė Chodorkovskio tarptautinę paiešką. Atitinkamas sprendimas pasiųstas Interpolo centriniam biurui Lione.“

Pasak jo, Interpolo centrinis biuras, išnagrinėjęs Rusijos pranešimą, turės įtraukti buvusį dabar jau išardytos naftos milžinės „Jukos“ vadovą į ieškomų asmenų sąrašą.

Kol kas M.Chodorkovskio pavardė į Interpolo ieškomų asmenų oficialią duomenų bazę neįtraukta.

Praėjusių metų pabaigoje Rusijos tyrimų komiteto paskelbtame pareiškime buvo rašoma, kad M.Chodorkovskis yra „kaltinamas“ dėl vieno Sibiro mero nužudymo, įvykdyto 1998 metais, dėl kurio bausmę atlieka buvęs jo apsaugos vadovas.

„Pagal Tyrimų komiteto žinioje atsidūrusią operatyvinę informaciją, tos žmogžudystės tiesioginiu užsakovu ir kitų itin sunkių nusikaltimų užsakovu galėjo būti „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis“, – pernai birželį sakė Tyrimų komiteto atstovas V.Markinas.

M.Chodorkovskis, anksčiau laikytas turtingiausiu Rusijos žmogumi, dešimtmetį praleido Rusijos kalėjime, kai buvo nubaustas už sukčiavimą, vengimą mokėti mokesčius ir pinigų plovimą. Jam skirtą bausmę M.Chodorkovskis laikė prezidento Vladimiro Putino politiniu kerštu.

2013 metais jam netikėtai buvo suteikta prezidento malonė, ir išėjęs į laisvę jis išvyko iš šalies. Dabar jis gyvena Londone.

Birželį tyrėjai paskelbė, kad atnaujina tyrimą dėl Sibiro miesto Neftejugansko mero Vladimiro Petuchovo nužudymo 1998 metų birželį. Pasak jų, M. Chodorkovskis, kuris tuo metu buvo „Jukos“ vadovas, galėjo užsakyti šią žmogžudystę dėl esą kilusio konflikto su tuo veikėju.

Rusijos tyrėjai rugpjūtį buvo iškvietę M.Chodorkovskio 82-ejų metų tėvą apklausti kaip liudininką šioje byloje.

2007 metais dėl V.Petuchovo nužudymo kalėti iki gyvos galvos buvo nuteistas buvęs „Jukos“ saugumo vadovas Aleksejus Pičiuginas.

Rekomenduojami video