Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rusija tęsia branduolinį JAV šantažą

Rusija vienašališkai sustabdė sutartį su JAV dėl branduolinių ir energetinių mokslinių tyrimų bendradarbiavimo, kuris buvo pasirašytas 2013-ųjų rugsėjo 16 dieną Vienoje. Maskva skundžiasi dėl JAV taikomos sankcijų politikos jų atžvilgiu.

Rusijos vyriausybės tinklalapyje paviešintame tekste nurodyta, kad Baltieji Rūmai jau anksčiau, „dėl įvykių Ukrainoje“ sustabdė bendradarbiavimą branduolinės energetikos sferoje. 2014-ųjų balandį Rusijos bendrovė „Rosatom“ pranešė, kad JAV energetikos ministerija juos informavo dėl kai kurių branduolinio bendradarbiavimo projektų sustabdymo.

Tuomet rusai tikino, kad „šioje srityje negalima daryti vienašalių sprendimų, politizavimui čia ne vieta“. Taip pat „Rosatom“ pažymėjo, kad „bet kokie bandymai vienašališkai įvesti apribojimus šiais sričiai pirmiausiai smogs tokių veiksmų iniciatoriams“.

Anksčiau šią savaitę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas priėmė sprendimą sustabdyti JAV ir Rusijos susitarimą dėl plutonio utilizavimo. Tuomet Rusijos lyderis kiek netikėtai išreiškė norą, kad Vašingtonas nutrauktų ekonomines sankcijas ir atšauktų „Magnickio įstatymą“, o taip pat kompensuotų Rusijos patirtus nuostolius. JAV ekspertai pažymėjo, kad šis pareiškimas yra propagandinis, o pačioms Valstijoms šis Rusijos valdžios sprendimas jokios grėsmės nekelia.

Vokietija svarsto apie naujas sankcijas

Vokietijos valdžia svarsto įvesti papildomas sankcijas Rusijai dėl šios veiksmų Sirijoje, skelbiama „The Wall Street Journal“. Anot leidinio, kol kas dar ankstyvoje svarstymo stadijoje esantis sankcijų klausimas turėtų paveikti Rusiją dėl šios veiksmų Sirijoje. Vokietijos politikai baiminasi, kad tęsiant dabartinę politiką paūmės pabėgėlių klausimas.

Rusija: kol kas karinio susidūrimo grėsmės Sirijoje nėra

Rusijos užsienio ministerijos atstovė Marija Zacharova atsakė į klausimą dėl galimo Rusijos ir JAV karinio susidūrimo Sirijoje, po to kai nutrūko derybų procesas. Ji nurodė, kad, „nepaisant sunkios situacijos, susitarimas dėl konfliktų prevencijos kol kas veikia“.

Rekomenduojami video