Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rusija: pinigų trūksta, bet ne Donbasui

Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas pripažino, kad, naftos kainai smukus, šalis šiemet gali išnaudoti visus rezervus, bet spauda nustatė, kad didžiulės pinigų sumos keliauja į Donbasą.

Didžiausias Vokietijos dienraštis „Bild“ paskelbė tyrimą, kad išlaikyti separatistines teritorijas kainuoja po milijardą eurų per metus, arba 0,6 proc. Rusijos biudžeto. Tai vien pinigai, skirti pensijoms ir atlyginimams, neskaičiuojant karinių išlaidų.

Luhansko separatistai prie rublio perėjo rugsėjį, Donecko – spalį. Pasak „Bild“, po penkias tonas rublių kas mėnesį traukiniais atvežama į Debalcevę ir Ilovaiską – kartu su amunicija kovotojams. Jų užmokestis devyniskart didesnis negu mokytojų ir šešiolika kartų negu pensininkų.

Šimtai tūkstančių dar vyksta atsiimti ir Ukrainos išmokų, kirsdami fronto liniją. Kai kuriuose miestuose Rusijos pinigais finansuojama 90 proc. išlaidų.

Rusijos finansų ministras perspėja, kad teks dar veržtis diržus, nes biudžetas šiemet pristigs penktadalio suplanuotų įplaukų. Kartu jis ramina, kad toliau tiek smukti naftos kaina nebegali.

„Biudžetas sudarytas skaičiuojant, 50 dolerių už barelį. Todėl dukart mažesnė jos kaina pajamas mažina daugiau kaip 3 trilijonais rublių. O turint galvoje, kad biudžeto išlaidos – 16 trilijonų, tai pajamų sumažėjimas 3 trilijonais yra rimta.

Šiemet naudosime atsargas, sukauptą saugumo pagalvę. Žinoma, negalima naudoti tik šio šaltinio, nes jau sakėme, kad per metus šiuos rezervus pravalgytume, jei nesiimsime kitų priemonių“, – kalbėjo A. Siluanovas.

Rekomenduojami video