Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rusai sulaikė savo ledo ritulio žvaigždę, apkaltintą karinės prievolės vengimu

Rusijos ledo ritulio žvaigždė Ivanas Fedotovas buvo sulaikytas, kai esą mėgino išsisukti nuo karinės tarnybos, ir išsiųstas ją atlikti atokiame Arkties regione, pirmadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Vienų metų karinė tarnyba Rusijoje yra privaloma, bet nepopuliari. Daugelis potencialių šauktinių dabar baiminasi, kad gali būti pasiųsti į karą Ukrainoje.

I. Fedotovas, 25 metų Rusijos ledo ritulio nacionalinės rinktinės vartininkas, neseniai pasirašė kontraktą su klubu „Philadelphia Flyers“ ir turėjo artimiausiu laiku išvykti į Jungtines Valstijas.

Penktadienį vakare jis buvo sulaikytas Sankt Peterburge, nes buvo įtarta, kad sportininkas nori išvengti karinės tarnybos, pranešė Rusijos žiniasklaida.

Keli leidiniai nurodė, kad ledo ritulio žvaigždė po sulaikymo blogai pasijuto ir buvo paguldytas į ligoninę.

I. Fedotovo advokatas ir valstybinė naujienų agentūra TASS pranešė, kad sportininkas buvo išsiųstas į Barenco jūros uostamiestį Severomorską, pagrindinę Rusijos Šiaurės laivyno bazę Murmansko srityje.

Kitos žiniasklaidos priemonės, įskaitant sporto laikraštį „Sport-Express“ ir tinklalapį „Fontanka“, nurodė, kad I. Fedotovas išsiųstas į Severodviską kaimyninėje Archangelsko srityje.

Jo advokatas patvirtino, kad I. Fedotovas turėjo atsigulti į ligoninę.

„Ivanas naktį buvo išsiųstas į Severomorską. Jis buvo perkeltas į ligoninę, bet daugiau informacijos neturiu“, – valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sekmadienį sakė teisininkas Aleksejus Ponomariovas.

Kremlius, vasario pabaigoje pasiuntęs savo pajėgas į Ukrainą, atmetė šalyje ir už jos ribų reiškiamus nuogąstavimus dėl I. Fedotovo.

„Mūsų įstatymai numato karinę prievolę. Taigi, emocingi komentarai šiuo klausimu visiškai nepriimtini“, – pirmadienį sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

I. Fedotovas buvo Rusijos rinktinės vartininkas per 2022 metų Pekino žiemos olimpiadą ir padėjo savo komandai iškovoti sidabrą.

2021–2022 metais jis žaidė Maskvos CSKA klube.

Daug Rusijos piliečių mėgina išsisukti nuo karinės tarnybos, pasirūpindami gauti medicinos pažymas arba įstodami studijuoti. Kai kurie tiesiog ignoruoja šaukimus arba moka kyšius.

Rusijos opozicija kaltina, kad valdžia karinę tarnybą naudoja kaip priemonę Kremliaus kritikams nubausti.

2019 metais aktyvistas Ruslanas Šavedinovas, įkalinto opozicijos politiko Aleksejaus Navalno sąjungininkas, buvo surakintas antrankiais ir išsiųstas į atokų Arkties salyną atlikti tarnybos.

Rekomenduojami video