Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rumunijoje tūkstančiai žmonių protestavo prieš neteisėtą miškų kirtimą

Tūkstančiai Rumunijos gyventojų sekmadienį protestuodami žygiavo sostinės Bukarešto ir kelių kitų miestų gatvėmis, reikalaudami sustabdyti šalyje plačiai paplitusį neteisėtą miškų kirtimą ir išsaugoti senuosius miškus, skelbia „Reuters“.

Bukarešte maždaug 4 000 žmonių žygiavo vandenų ir miškų ministerijos link, mušdami būgnais ir šaukdami „Mūsų miškas nėra jūsų prekė“ ir „Vagys“.

Protestus organizavo Rumunijos „Greenpeace“ ir kitos aplinkos apsaugos grupės. Protestuotojai taip pat reikalauja išsamių kriminalinių tyrimų dėl organizuotų nusikalstamų susivienijimų išpuolių prieš miškų darbuotojus ir jų mirčių. Žmonės taip pat nori, kad būtų sugriežtinti įstatymai, nukreipti prieš neteisėtą miškų kirtimą.

Profesinių sąjungų federacijos „Silva“ teigimu, pastaraisiais metais buvo nužudyti šeši miškininkai, o dar 650 miškų ūkio darbuotojų buvo sumušti, užpulti kirviais ar peiliais ar net pašauti po to, kai užklupo neteisėtus miškų kirtėjus nusikaltimo vietoje.

Tarp aukų – miškininkas Raducu Gorcioaia, kuris rugsėjo 12 d. rastas savo automobilyje šalia miško Jasų apskrityje, rytinėje Rumunijos dalyje, su žaizdomis galvos srityje, taip pat Liviu Pavelas Popas, kuris nušautas spalio 16 d.

Remiantis „Greenpeace“ tyrimais, Rumunija, kuri yra namais vieniems iš paskutinių Europos nepaliestų miškų, dėl nelegalių miškų kirtimų netenka itin daug hektarų miško.

Rekomenduojami video