Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rokiškėnas dviračiu leidosi į tūkstančių kilometrų kelionę namo

Rokiškėnas Raimondas Kazlauskas neseniai spindėjo ne tik „Gimtojo...“, bet ir Mančesterio (Jungtinė Karalystė) žiniasklaidos puslapiuose. Vaikinas su draugu iš Rokiškio apkuopė šiukšlėmis užterštus Mančesterio centro vandens kanalus, taip sukeldamas vietinių nuostabą. Dabar Raimondo galvoje – kiti iššūkiai. Rokiškėnas nusprendė dviračiu iš Anglijos minti iki Rokiškio.

Kelionė namo

„Baigėsi mano darbo sutartis. Turėjau apsispręsti – imtis naujo darbo ar ko nors kito. Nusprendžiau įgyvendinti seną svajonę – dviračiu iš Mančesterio sugrįžti į gimtąjį Rokiškį. Kiek užtruksiu kelionėje – nežinia. Tiesiog minu namų link. Noriu, kad kiekviena diena būtų nenuspėjama. Neturiu jokių planų, nežinau net ką grįžęs darysiu Rokiškyje“, – juokavo R. Kazlauskas.

Keliauninkas prasitarė, jog šią idėją buvo sumanęs įgyvendinti pernai, tačiau, paklausęs namiškių, planus atidėjo. „Žmona Lilija patarė pirma išbandyti trumpesnius atstumus. Tad pirmoji treniruotė buvo iki Londono. Dviračiu tą sykį numyniau apie 350 km ir grįžau. Įrodžiau sau, jog galiu“, – prisiminė rokiškėnas.

Asmeninio archyvo nuotr.

Renkasi kur gražiau

„Kelionės namo pradžia – panaši. Iš pradžių numyniau iki Londono ir sėdau į traukinį, kad persikelčiau per Lamanšo sąsiaurį ir pasiekčiau Prancūziją. Atsidūriau Paryžiuje, o iš jo numyniau į Briuselį. Dabar mano kelias suks į Olandiją, tada – į Vokietiją, Švediją. Mano kelionė bus ilgesnė, nes apvažiuosiu Lenkiją. Taip nusprendžiau norėdamas pamatyti kur kas daugiau šalių. Pasiekęs Švediją nukeliausiu iki Stokholmo ir keltu plauksiu iki Rygos. Tada liks simboliniai kilometrai iki Rokiškio“, – dėstė R. Kazlauskas.

Anot jo, maršruto ilgis – apie 2500 km. Praėjęs antradienis, kai bendravome su Raimondu, buvo šeštoji jo kelionės diena. Jis jau buvo įveikęs apie 700 km.

Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvių palaikymas

„Prieš kelionę nusipirkau naują dviratį. Nebuvau mynęs jo, apkrauto kuprinėmis. Važiuoti taip keista, dviratį šiek tiek krato. Teko įprasti. Pirmieji šimtas kilometrų buvo išties įdomūs. Pirmąją naktį praleidau palapinėje, o šiaip nakvoju, kaip papuola. Kartais – palapinėje, kartais – kokiame nebrangiame viešbutyje“, – pasakojo Raimondas.

Jo dviratį puošia Lietuvos trispalvė. „Iš pradžių automobilių vairuotojai signalizuodavo, o aš nesuprasdavau – gal važiuoju vidury kelio?.. Vėliau suvokiau, kad taip tautiečiai palaiko mano idėją. Šiek tiek nesklandumų kilo Prancūzijoje, nes mažai kas ten kalba angliškai. Pasijutau vienišas, tačiau gestais susikalbėdavome. Paryžiuje dėl menkesnio kalbos barjero situacija buvo kiek geresnė. Sutikau daug kitų keliautojų. Štai porelė, keliaujanti po pasaulį, pasakojo įspūdžius iš Lietuvos, kur buvo užsukusi. Tie įspūdžiai teigiami“, – pasakojo rokiškėnas.

Asmeninio archyvo nuotr.

Grįš per žmonos gimtadienį

Rokiškėnui pasiklysti neleidžia telefono išmaniosios programėlės, tiksliai rodančios kelią. Tačiau pasitaiko visko… „Mano dienos tikslas – įveikti apie 100 km. Kol kas planas pavyksta. Kiekviena diena prasideda skirtingai. Štai Prancūzijoje plieskė daugiau kaip 30 laipsnių karštis, tad keldavausi apie 5 val. ryte ir išvažiuodavau su tamsa. Iki Briuselio likus kokiems 10 km trispalvė įsipynė į ratus ir sulaužė dviračio purvasargius. Teko stoti“, – prisiminė keliauninkas.

Šios savaitės pabaigoje rokiškėnas planuoja pasiekti Hamburgą, o finišuoti gimtinėje – iki rugsėjo 19 d. – žmonos gimtadienio. Raimondas patikino tolimesniais kelionės įspūdžiais pasidalinsiąs su „Gimtojo…“ skaitytojais.

Rekomenduojami video