Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rinkimų mėsainis

Prezidento rinkimų kampanija Jungtinėse Valstijose į savo poveikio orbitą jau įtraukė ir viešojo maitinimo įstaigas. Viena kavinė Ajovos valstijoje, kurioje prasidėjo pirminių rinkimų maratonas, į savo meniu įtraukė „trampurgerį“, Respublikonų partijos kandidato Donaldo Trumpo garbei pavadintą specialiai sukurtą mėsainį. Kavinės savininkai šia proga pareiškė, kad naujojo patiekalo paskirtis – vėl paversti mėsainį didžiu. Tai aiški D.Trumpo politinės retorikos parodija: susitikimuose su rinkėjais jis nuolat kartoja sieksiantis „vėl paversti Ameriką didžia“. D.Trumpo garbei pagamintas mėsainis sudarytas iš dviejų naminių bandelių, jautienos, kumpio, sūrio ir keptų svogūnų. Sumokėjęs 14,99 dolerio, pirkėjas gauna ne tik „trampurgerį“, bet ir porciją gruzdintų bulvyčių. Pasak kavinės darbuotojų, naujas mėsainis iškart tapo labai populiarus, tačiau to buvo galima tikėtis: D.Trumpas po nesėkmės pirminiuose rinkimuose Ajovoje vis tiek išlieka populiariausias Respublikonų partijos kandidatas.

Flickr.com nuotr.

Arija ar smurtas?

Amsterdamo (Nyderlandai) policijos pareigūnai, gavę pranešimą apie galimą smurto šeimoje atvejį, nurodytu adresu aptiko vyrą, kuris, per ausines klausydamasis vienos operos arijos, pernelyg įsijautė ir pats ėmė dainuoti. Kadangi jau buvo naktis, kaimynai, išgirdę „siaubingus klyksmus“, kaip buvo įrašyta policijos protokole, iškvietė pareigūnus, nes įtarė smurtą šeimoje. Situacija atrodė tokia rimta, kad atskubėję pareigūnai, išgirdę už durų garsius šauksmus, nedvejodami išspyrė duris ir puolė gelbėti auką. Tačiau paaiškėjo, kad bute, be ariją traukiančio vyro su ausinėmis, daugiau nieko nebuvo. Pro išlaužtas duris įvirtę policininkai smarkiai nustebino ir patį buto šeimininką, tačiau, kaip pranešama, netrukus visi atsitokėjo, įvertino padėtį ir drauge pasijuokė iš šio nesusipratimo.

Flickr.com nuotr.

Neatlaikė išgertuvių maratono

Didžiosios Britanijos gyventojas Peteris Nicholsonas neatlaikė 36 valandas trukusio „alkoholinio maratono“, kuris buvo surengtas prasidėjusių atostogų Tailande proga. Pasak britų spaudos, vyras surengė išgertuves draugams ir pats jose aktyviai dalyvavo. Kaip vėliau paaiškėjo, beveik 36 valandas trukusio pasilinksminimo metu vyras įvairiuose baruose iš viso išgėrė keturis kibirėlius degtinės su „Red Bull“ energiniu gėrimu, 20 butelių alaus ir kelias porcijas sambukos. Pasibaigus išgertuvių maratonui, 29-erių vyras buvo rastas negyvas savo viešbučio numeryje. Pasak Tailando policijos atstovų, britas mirė apsinuodijęs alkoholiu: 100 mililitrų jo kraujo buvo 341 mikrogramas alkoholio. Ekspertai mano, kad „Red Bull“ energiniame gėrime esančios stimuliuojančios medžiagos užmaskavo apsvaigimo nuo alkoholio požymius, ir nei pats Peteris, nei jo draugai nesugebėjo adekvačiai įvertinti jo būklės.

Flickr.com nuotr.

Perspėjimai tualete

Naujosios Zelandijos valdžia pradėjo gana neįprastą saugaus eismo kampaniją: vairuotojai apie kelyje gresiančius pavojus perspėjami viešuosiuose tualetuose. Šešiasdešimtyje Pietų salos viešųjų tualetų buvo pakabinti 2011–2015 m. įvykusių avarijų žemėlapiai su nuotraukomis ir šių eismo nelaimių aprašymais. Informacija apie avarijas pateikta penkiomis kalbomis. Šalies eismo saugumo ekspertai svarstė, kaip būtų galima atkreipti žmonių dėmesį į įspėjamuosius ženklus keliuose, ir galiausiai nusprendė, kad būtų galima pasinaudoti vietomis, kuriose visi priversti lankytis. Tualetuose iškabinti žemėlapiai ir kita informacija apie avarijas, pasak ekspertų, bent 30 sekundžių patrauks lankytojų dėmesį, nes jie tiesiog neturės kur dėtis. Pasak šalies policijos atstovų, Naujojoje Zelandijoje pastaraisiais metais išaugo skaudžių avarijų, dėl kurių kalti užsieniečiai vairuotojai, skaičius.

Flickr.com nuotr.

Nukrito nuo bangos

Net ir patyrusiems banglentininkams, gebantiems sėkmingai nusileisti didžiausių bangų keteromis, kartais nepasiseka. Havajuose, viename Maui salos paplūdimyje ant milžiniškų bangų čiuožinėjęs profesionalus banglentininkas Tomas Doslandas akimirką sakė pajutęs, kad šis leidimasis nuo bangos nesibaigs geruoju. Taip ir buvo: vyras staiga pajuto, kad banglentė kartu su juo sminga žemyn: jis nukrito nuo daugiau nei 12 metrų aukščio bangos. Pasak sportininko, jis pasijuto tarsi nukritęs nuo didelės uolos: banglentė nuo smūgio lūžo perpus, o jis pats skaudžiai trenkėsi į vandens paviršių. „Smūgis buvo toks, jog atrodė, kad būčiau patekęs į automobilio avariją“, – vėliau pasakojo sportininkas. Laimė, šįkart kritimas nuo bangos vyrui baigėsi laimingai: jis tik susimušė veidą, bet rankos ir kojos liko sveikos, ir jis sėkmingai pasiekė pakrantę.

Flickr.com nuotr.

Ant piramidės – per 8 minutes

Ant garsiųjų Gizos piramidžių šalia Kairo (Egiptas) laipioti griežtai draudžiama, o nusižengėliams gresia didelės baudos ir netgi areštas, tačiau mėgėjų surizikuoti netrūksta. Tiesa, dažniausiai į Didžiąją piramidę kopiama nakties metu, jei tik pavyksta iš anksto susitarti su šį pasaulio stebuklą saugančiais korumpuotais policininkais. Tačiau kai kurie bando šios piramidės viršūnę pasiekti viduryje baltos dienos, nė nesislapstydami nuo uniformuotų tvarkdarių. Taip pasielgė ir aštuoniolikmetis vaikinas iš Vokietijos Andrejus Ciesielskis. Tiesa, jį turbūt išgelbėjo greitos kojos ir fizinis pasirengimas: pradėjęs kopti nuo pat piramidės pagrindo, jos viršūnę jis pasiekė vos per 8 minutes. Kiek pailsėjęs ir nusifilmavęs, jis galiausiai pakluso garsiems policininkų reikalavimams leistis žemyn. Vaikinas grįžo tuo pat keliu ir apačioje buvo areštuotas. Egiptiečiai policininkai jį nusivežė į nuovadą ir ilgiau nei valandą kamantinėjo, kodėl jis taip padarė, bet po to paleido, net neskyrę baudos.

 

Rekomenduojami video