Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rinkėjų apklausa Latvijoje rodo „Naujosios vienybės“, „Jungtinio sąrašo“ ir ŽVS pergalę

Latvijoje šeštadienį įvykusiuose parlamento rinkimuose daugiausia balsų gali gauti partijos „Naujoji vienybė“ ir „Jungtinis sąrašas“ bei Žaliųjų ir valstiečių sąjunga (ŽVS), rodo rinkėjų apklausa, kurią prie rinkimų apylinkių atliko naujienų agentūra BNS, Rygos Stradinio universitetas ir visuomeniniai transliuotojai Latvijos televizija bei Latvijos radijas.

Apklausos duomenimis, patekimo į parlamentą 5 proc. ribą galėjo įveikti dar penkios partijos: „Nacionalinis susivienijimas“, „Pažangieji“, „Už stabilumą!“, „Pirmiausia Latvija“ ir „Už plėtrą/Už!“, o dar kelios partijos priartėjo prie 5 proc. kartelės.

Oficialius duomenis apie tai, kurios partijos patenka į Saeimą, paskelbs Centrinė rinkimų komisija, suskaičiavusi visus balsus.

Kaip parodė apklausa, už proeuropietiško premjero Krišjanio Karinio vadovaujamą „Naująją vienybę“ balsavo 22,5 proc. rinkėjų, už „Jungtinį sąrašą“ – 11,5 proc., o už ŽVS – 10,9 procento.

„Nacionalinis susivienijimas“ gali gauti 8,4 proc. balsų, „Pažangieji“ – 8,3 proc., „Už stabilumą!“ – 5,4 proc., „Pirmiausia Latvija“ – 5,3 proc., o „Už plėtrą/Už!“ – 5,2 procento.

Apklausos duomenimis, socialdemokratų „Santarvė“, kurią tvirtai remdavo Latvijos rusakalbiai, ir konservatoriai galėjo surinkti po 3,5 proc. balsų.

Rekomenduojami video