Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rekordų vasara Italijoje patvirtino mados imperatorės žodžius

Pasibaigus vasarai, statistikos specialistai pateikė ne tik Italijos ekonominio augimo, bet ir atostogų sezono skaičius. Rekordų vasara – šitaip vieną karščiausių vasarų šalyje apibendrino analitikai, ir tikrai ne be reikalo. Įvairios Italijos turizmo ir vartotojų organizacijos skaičiuoja, kad vien tik per tris vasaros mėnesius Italiją aplankė 200 mln. turistų, o sektorius patyrė didesnį kaip 3 proc. augimą, praneša LRT RADIJAS apžvelgdamas Italijos verslo naujienas.

3 proc. ūgtelėjimą išgyvena ir Italijos mados sektorius. Nacionalinių mados rūmų vadovo Carlo Capasa duomenimis, šiemet mados sektoriaus pajamos viršys 86 mlrd. eurų ir pelnys Italijai pirmąją vietą Europoje. Tai, jo teigimu, dar kartą patvirtins Italijos mados imperatore tituluotos, beveik prieš metus vėžio pakirstos „Vogue“ žurnalo redaktorės Franca Sozzani žodžius, kad „kiti kalba, o italai daro“.

Žinia, kurios italai laukė dešimtmetį

Besibaigiant vasarai, ant karščių išsekintos Italijos Tarptautinis valiutos fondas numetė netikėtą optimizmo bombą – Italijos bendrasis vidaus produktas šiemet ūgtels 1,3 proc. Tokios malonios žinios italai negirdėjo dešimt metų.

Apie ekonomikos augimą jau pranašavo ir šalies vyriausybė, bet jos prognozės buvo kuklesnės nei įtakingos tarptautinės organizacijos, sugrąžinusios šypseną jei ne eilinių italų, tai bent jau politikų veiduose. Visą rugsėjį žiniasklaidoje netilo valdančiosios partijos atstovų išvedžiojimai apie sėkmingą ekonomikos gaivinimą ir jau visai ne už kalnų besantį nesibaigiančios krizės epilogą.

Progos pasidžiaugti nepraleido ir buvęs šalies premjeras Matteo Renzi. Jis priminė, kad jam atsistojus prie valdžios vairo šalis murkdėsi minuso ženkle ir būtent jo vyriausybės pritaikyta politika – lankstumas, o ne griežtas taupymas – yra šiandien matomų vaisių priežastis.

Pagyrimo politikai sulaukė ir iš Italijos pramonininkų asociacijos vadovo Vincenzo Boccia. Jis pareiškė, kad augantis bendrasis vidaus produktas yra „tinkamų politikos žingsnių ir šalies pramonės atsako mišinys“.

Netgi mados biblija vadinamo itališkojo žurnalo „Vogue“ redaktorius Emanuele Farneti pripažino, kad „nepaisant objektyviai nevykusios valdančiosios klasės, Italija pradėjo judėti“.

Krinta jaunimo nedarbo lygis

Besiliejant augančios ekonomikos džiaugsmo komentarams, aliejaus į optimizmo liepsną pliūptelėjo ir nacionalinis statistikos institutas „Istat“. Jo skaičiavimais, rugpjūčio mėnesį nedarbo lygis tarp Italijos jaunimo nukrito iki 35 proc. Ir nors jaunimo nedarbo lygis Europoje sukasi apie 20 proc. ir gali pasirodyti, kad nėra čia ko džiaugtis, verta priminti, kad prieš trejus metus Italijoje darbo neturėjo 46 jaunuoliai iš 100.

Pasiekimus komentuodamas Italijos ekonomikos ministras Pieras Carlo Padoanas vis dėlto priminė, kad, norint sumažinti ateities kartų pečius užgulsiančias rekordines  2 278,9 mlrd. eurų siekiančias šalies skolas, būtina ir toliau visus išteklius sutelkti ties jaunimo užimtumo ir įtraukimo į darbo rinką skatinimu.

Tačiau Centrinio Europos banko vadovas Mario Draghi, sakydamas kalbą Dublino „Trinity“ koledže, priminė politikams, kad šie „turi klausyti jaunimo savo šalies ir demokratijos labui“, nes „jaunimas nenori gyventi iš subsidijų, nori dirbti ir gyventi aplinkoje, kurioje jų viltys ir svajonės gali turėti sėkmės galimybes“.

Rekomenduojami video