Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Putinas sako įgyvendinęs savo svajonę tarnauti Rusijai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prasidėjus naujiems mokslo metams trečiadienį susitikęs su mokiniais pareiškė, kad įgyvendino savo vaikystės svajonę tarnauti Rusijai.

„Viskas buvo skirta – šiuo atveju turiu kalbėti pompastiškai – pašvęsti save tarnybai Tėvynei“, – sakė V. Putinas per televizijos transliuotą susitikimą su moksleiviais Rusijos Tolimųjų Rytų mieste Vladivostoke. „Šiandien būtent tai ir darau – ir manau, kad šia prasme man pavyko pasiekti, apie ką svajojau“, – pridūrė 68 metų Rusijos vadovas.

Buvęs KGB agentas V. Putinas prezidento poste dirba nuo 2000 metų, nors vienu metu 2008–2012 metais vadovavo šalies vyriausybei. 2020 metais priimtos konstitucinės pataisos leido jam likti Kremliaus vadovu iki 2036-ųjų, kai jam sukaks 84.

Kremliaus kritikai kaltina V. Putiną, kad per du prezidentavimo dešimtmečius jis sustiprino savo valdžią ir persekioja savo priešininkus. Artėjant vėliau šį mėnesį įvyksiantiems parlamento rinkimams Rusijos valdžia ėmėsi griežtų priemonių prieš opoziciją ir nepriklausomą žiniasklaidą.

  Kalinamo opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno organizacijos buvo paskelbtos „ekstremistinėmis“ ir uždraustos, o jo svarbiausi sąjungininkai pabėgo iš šalies ar yra laikomi namų arešto sąlygomis. Tuo metu virtinė nepriklausomų žiniasklaidos priemonių, tarp jų naujienų portalas „Meduza“ ir televizija „Dožd“, buvo įtrauktos į „užsienio agentų“ sąrašą, o tiriamosios žurnalistikos leidinys „Projekt“ paskelbtas šalyje „nepageidaujama organizacija“.

Rekomenduojami video