Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Putiną įsiutinęs paslapčių viešintojas: rusams turėtų būti visiškai uždrausta dalyvauti olimpinėse

Buvęs Maskvos antidopingo laboratorijos vadovas Grigorijus Rodčenkovas, davęs parodymus dėl Rusijos sportininkų dopingo vartojimo olimpinėse žaidynėse, pateikė savo pamąstymus apie situaciją šios šalies sporte. Jis griežtai prieštaravo bet kokiam rusų sportininkų grąžinimui į oficialias varžybas.

Anot į JAV turėjusio bėgti ir savo išvaizdą pakeisti buvusio rusų valdininko, niekas nepasikeitė ir „turėtų būti įvestas totalus draudimas rusų sportininkams dalyvauti olimpinėse“. Teko keisti viską Buvęs aukštas pareigas užėmęs funkcionierius anksčiau apkaltino Rusijos valdžią sukūrus visą dopingo vartojimo sistemą, kuri buvo aktyvuota „Putino projekte“ – Sočio olimpinėse žaidynėse.

Jis po metų pertraukos davė išsamų interviu BBC, kurio metu pripažino, kad pabėgus į JAV teko pakeisti ne tik tapatybę ir išvaizdą, bet ir savo elgesio manieras, kūno judesius. Iš Rusijos 2015-aisiais pabėgęs G. Rodčenkovas su BBC žurnalistais bendravo „Zoom“ programa, veidą dengė šaliku, kepure ir tamsiais akiniais.

Jis pasakojo, kad visiškai pakeitė savo išvaizdą, tapo „neatpažįstamas“, o taip pat pakeitė savo elgesio, kad būtų sunkiau susekamas. Tai buvo ne pirmas atvejis, kuomet buvęs laboratorijos vadovas paslėpė savo išvaizdą duodamas interviu. 2018-aisiais jis panašiai bendravo su CBS žurnalistais.

  Interviu BBC G. Rodčenkovas pareiškė, kad Rusija turėtų būti diskvalifikuota iš Tokijo olimpinių žaidynių. Jo manymu, šalis „nepadarė jokių išvadų“. „Viskas, kas įvyko Rusijoje, niekaip negalėjo nutikti jokioje kitoje šalyje“, – pridūrė jis. Buvęs rusų valdininkas taip pat pareiškė, kad žaidynės Sočyje „buvo Putino projektas“.

Rekomenduojami video